A közösségi oldalak használóinak 44 százaléka kérne online segítséget mások számára az interneten keresztül, ha a segélyhívó számok nem lennének elérhetőek - derült ki az Amerikai Vöröskereszt kutatásából.
Az online kutatásban 1058 személyt kérdeztek meg: minden ötödik megpróbálná digitálisan (e-mailben, honlapokon keresztül vagy közösségi oldalakon) elérni a segélyszervezetet, ha telefonon nem tudná. A válaszadók 35 százaléka üzenne közvetlenül a szervezet Facebook oldalán, 28 százalék pedig Twitter üzenetet is küldene. Különösen akkor lennének hajlandóak az internetes közösségi oldalakhoz fordulni, ha valaki mások szeretnének segíteni.
A kutatásból az is kiderült, hogy a válaszadók 69 százaléka szerint a segítő szervezeteknek - mentőknek, tűzoltóknak és rendőrségnek - érdemes lenni figyelnie a közösségi oldalakat.
"Nagyobb katasztrófahelyzetben, mikor a telefonvonalak foglaltak vagy épp túlterheltek, az emberek szívesen használnák a közösségi oldalakat arra, hogy segítséget kérjenek" - mondta Gail McGovern, az Amerikai Vöröskereszt elnöke. "Ezt a trendet mindenképpen ki kellene használni. A kormányzati szerveknek és az alapítványoknak érdemes lenne együttműködniük, hogy minél gyorsabban és hatékonyabban válaszolhassanak ezekre a segélyhívásokra."
A kutatás eredményeit elemezve arra jutottak, hogy közösségi oldalak a negyedik legnépszerűbb hírforrásnak számítanak az internetezők körében, amikor vészhelyzetekről kívánnak tájékozódni (a televízió, a rádió és az online hírportálok után). Ráadásul, a közösségi oldalak használói közül minden ötödik írt már arról a saját adatlapjára, hogy vészhelyzetnek, balesetnek volt szemtanúja.