A jövőre nem készít fel a kütyük használata
Az általános hiedelmekkel ellentétben nem használják kellő biztonsággal a technológiai eszközöket, és saját maguk is úgy érzik, nincsenek felkészülve azokra a változásokra, amelyeket az ipar 4.0 hoz - írja cikkében a lap.
Hiába lógnak egész nap a neten, a digitális bennszülöttként aposztrofált kamaszok nem tudatosan és nem kellő biztonsággal használják a rendelkezésükre álló technológiai eszközöket - derül ki a felmérésből, amelynek módszertanát a Microsoft megbízásából a 21. Századi Oktatásért Alapítvány dolgozta ki, és amelyben 25 innovatív iskolában mérték fel a 13-18 éves tanulók digitális kompetenciáit. Nem elég beleszületni a technológiai forradalomba, a digitális kompetencia tanult és folyamatosan fejlesztendő képesség.
Netikett iránymutatásra van szükség
"Az okoseszközök nyomkodásától a tudatos, biztonságos eszköz- és internethasználatig, a netikett elsajátításáig és az álhírek felismeréséig hosszú az út, és a fiataloknak is szükségük van iránymutatásra" - összegezte a kutatás eredményét Szentkuti Gabriella, a Microsoft ügyvezető igazgatója.
A Deloitte Millennial Survey idei felmérése is negatív változást mutat az Y és Z generáció üzleti motivációról alkotott véleményével kapcsolatban. A hetedik alkalommal elvégzett kutatás rámutatott, hogy a fiatal munkavállalók többsége nem érzi magát felkészültnek a változásokra, amelyeket az ipar 4.0 hoz. A millenniumi generációba tartozó válaszadók mindössze 48 százaléka vélte úgy, hogy a vállalkozások céljai illeszkednek az elvárásaihoz, ez az arány egy éve még 65 százalék volt.
Két éven belül munkahelyváltás
A cégvezetőkről alkotott kép is alaposan átalakult. Míg tavaly a megkérdezettek 62 százaléka azt gondolta, hogy elkötelezett a társadalom fejlesztésének támogatásában, addig idén már csak 47 százalék volt ezen a véleményen.
A kutatás egyik fontos megállapítása, hogy a vizsgált életkorban lévő fiatalok 43 százaléka arra számít, hogy két éven belül munkahelyet vált, 28 százaléka pedig úgy véli, öt évig marad a mostani helyén. A kutatásban mért 15 százalékpontos különbség a két csoport között annak fényében különösen elgondolkodtató, hogy egy éve még csak 7 százalékpont volt az eltérés, vagyis jóval többen terveznek rövid távra a munkahelyükön - derül ki a lap cikkéből.