A kommunikáció hiánya
A Michigan Egyetem kutatása szerint már napi 10 perc kommunikáció is segíthet, hogy fejlődjenek a szellemi képességeink. Ráadásul nem is szükségesek személyes interakciók: a telefonálás, csetelés ugyanúgy hasznos. A kommunikáció hiánya viszont kifejezetten rossz hatással van az agyra.
Túl sok cukor
Ha sok cukrot eszünk, akkor ez nemcsak az alakunkra, hanem az agyunkra is rossz hatással van. A túlzásba vitt cukorfogyasztás károsíthatja a hosszú távú memóriát és a tanulási képességeket is.
A reggeli kihagyása
Kutatások szerint azok a gyerekek, akik mindennap reggeliznek, jobban teljesítenek az iskolában, különösen a természettudományokban. A reggeli kihagyása a vércukorszint csökkenését eredményezheti, ami negatívan hat az agyi funkciókra.
Túl sok gyorsétel
A gyorsételek fogyasztása és a gyakori túlevés negatívan hat az agysejtek közötti kapcsolatokra, ezáltal pedig a rövid és a hosszú távú memóriára is. Emellett a túl sok gyorsétel kutatások szerint depresszióra is hajlamosít.
Fagylalt
Minden hideg, jeges étel hirtelen fejfájást okozhat. A hideg összehúzza az ereket, aminek hatására a test - hogy megelőzze a kihűlést - meleg vért pumpál az agyba, ami viszont kitágítja az ereket. Ez pedig - amellett, hogy megfájdítja a fejet - az agynak sem tesz jót.
Letakart fejjel alvás
Azok számára, akik szeretnek úgy aludni, hogy egész testüket, tehát a fejüket is takaróba burkolják, van egy rossz hírünk. Ez ugyanis nem tesz jót az agynak, mivel ilyenkor kevesebb oxigén és több szén-dioxid jut a szervezetbe.
Forrás: brightside.me