Pókcsípés
Általában vörös kitüremkedésként jelentkezik, amely viszkethet, fájhat. Hacsak nem jártunk olyan helyen, amelyről tudjuk, hogy mérgező csípésű pókok lakják, nincs miért aggódnunk - fertőtlenítsük a csípést és kezeljük jéggel, hideg borogatással.
Légycsípés
Egyesek allergiásak lehetnek a legyek nyálára, illetve a teheneken, szarvasokon tanyázó legyek csípése is nagyon kellemetlen tünetekkel járhat. Általánosságban azonban elmondható, hogy antihisztaminos tablettákkal vagy krémmel kezelhetőek ezek a csípések.
Szúnyogcsípés
Ha más földrészekre utazunk, érdemes óvatosnak lenni, mert a szúnyogok számos fertőzéses megbetegedést, így például Dengue-lázat , zikát, sárgalázat és maláriát terjeszthetnek. Az itthoni szúnyogok csípése ezzel szemben csak kellemetlen viszketést okoz, illetve van, akiből allergiás reakciót is kiválthat. Krémekkel, jéggel próbáljuk kezelni a csípést, ha viszont láz is jelentkezik, forduljunk orvoshoz.
Kullancscsípés
A kullancsok emberre és állatra egyaránt veszélyesek. Mivel Lyme-kórt terjeszthetnek, fontos, hogy védekezzünk ellenük, illetve minél hamarabb eltávolítsuk a bőrünkbe fúródott kullancsokat. Ha a csípés utáni hetekben lázat, influenzaszerű tüneteket tapasztalunk, azonnal menjünk orvoshoz.
Bolhacsípés
Nemcsak az állatokat, az embereket is csíphetik a bolhák. Apró, piros pöttyök jelzik a problémát: nagyon gyakran három kis pötty jelenik meg egymás közelében, általában a bokán vagy a lábon. Nem szabad vakarni, mert a bolhák a sebbe ürítenek csípéskor, emiatt könnyen elfertőződhet, sebesedhet a csípés helye.
Forrás: time.com