Baktériumok a bőrön
A bőrünkön élő baktériumok nagyban befolyásolják a szagunkat. Valójában a verejtékünk is szagtalan a baktériumok jelenléte nélkül, mivel ezek bocsátanak ki olyan anyagokat, amelyek a testszagot létrehozzák. Mindenkinek egyéni a baktériumállománya, éppen ezért a szaga is. Kutatások szerint bizonyos bakteriális szagok vonzóbbak a szúnyogok számára a többinél. Mivel genetikánk komoly szerepet játszik abban, hogy milyen baktériumok élnek a bőrünkön, bizonyos emberek igazi szúnyogmágnesnek számítanak.
Vércsoport
A szúnyogok a 0-ás vércsoportot kedvelik a legjobban, és még a csípés előtt képesek a bőrünkből vett minta alapján megállapítani, hogy milyen a vércsoportunk . Kutatások szerint a B-s vércsoportúak a következők a listán, a legkevésbé pedig az A-s vércsoportúak vannak kitéve a csípések veszélyének.
Szén-dioxid
A szúnyogokat vonzza a szén-dioxid, amelynek jelenlétét speciális érzékelőik segítségével már akár ötven méterről is megérzik a levegőben. Ez az emberek számára, akik szén-dioxidot lélegzenek ki, nem valami jó hír, különösen azoknak nem, akik valamiért többet bocsátanak ki a szokásosnál. Ilyenek például a nagyobb termetűek, a magasak vagy a túlsúlyosak. Sportolás, mozgás közben szintén nő a szén-dioxid-kibocsátásunk, így a kertészkedők, szabadban mozgók is fokozottabb érdeklődésre számíthatnak a vérszívók részéről.
Terhesség
Kutatások szerint a terhes nőket kétszer olyan gyakran csípik meg a szúnyogok, mint azokat, akik nem várnak gyermeket. Ennek oka, hogy testszaguk megváltozik, illetve szén-dioxid-kibocsátásuk is megnő.
Sörfogyasztás
Kutatások szerint azok, akik sört (sőt tulajdonképpen szinte bármilyen alkoholt) fogyasztanak, automatikusan vonzóbbá válnak a szúnyogok számára.
Forrás: care2.com