Az orvostudomány rohamos fejlődésének köszönhetően az emberiség átlagos élethossza jelentősen megnőtt az utóbbi évtizedekben. Az egészségtudatosság tekintetében azonban a legtöbb ország lakossága nem mutathat ezzel arányos fejlődést: a fejlett országokban népbetegségnek számít az elhízás, kevés a rendszeresen sportoló, és sok a dohányos. Emiatt a mostani generáció számára a nyugdíjas éveket betegségek keserítik majd meg, elsősorban a gerincproblémák, a demencia és a cukorbetegség okoz majd óriási problémát.
Életük ötödét betegségben élik le
Szakemberek szerint a mai gyerekek átlagosan életük ötödét betegségekkel küzdve élik majd le. Ebben a legfőbb tényező az imént felsorolt elhízás , a mozgásszegény életmód, illetve a dohányzás. Az angol közegészségügyi szolgálat (Public Health England) számításai szerint a szigetországban 2013. és 2015. között született fiúk átlagosan 63,4 éves korukig élhetnek egészségesen, míg a következő 16,1 évet betegeskedve kell eltölteniük. Az ugyanekkor született lányok pedig 64,1 éves korukig maradnak egészségesek, majd 19,1 beteges év vár rájuk.
A probléma ráadásul jól láthatóan fokozódik, a 2000-2002 között születettek betegséggel eltöltött időszaka még csak 15,4 év volt a fiúk, 18,1 a lányok esetében. A szakemberek az egészségtelen életmód mellett a társadalmi különbségek növekedésével is magyarázták a kedvezőtlen tendenciát: a középosztályból egyre többen csúsznak a létminimum alá, és a stressz is komoly betegségeknek ágyaz meg.
Forrás: Daily Mail Online