Hidegben nem tesz jót, ha a szabadban sportolunk
Nos, ez így ebben a formában tévedés. Hidegben általában mindenki gyorsabban fut, és a gyorsabb iram miatt egységnyi idő alatt több kalóriát éget, így fogyókúrázóknak ilyenkor az edzés még akár plusz előnyökkel is járhat.
Télen enyhülnek, vagy megszűnnek az allergiás tünetek
Nos, nem feltétlenül. Ötből egy embernek ugyanis valamilyen beltéri allergiája van, és bár a pollenallergiásoknak valóban megváltást hoz a tél, a kisebbség tünetei sajnos akár még rosszabbodhatnak is.
Télen nincs szükség fényvédőre
Ez sem igaz, hiszen, bár a napsütéses órák száma kevesebb, a Föld felszíne közelebb van a Naphoz a téli hónapokban, és nagyobb mennyiségű káros sugárzásnak vagyunk kitéve. Ráadásul a hó és a jég visszaveri az UV sugarak 80 százalékát, úgyhogy ilyenkor is fontos, hogy védjük a bőrünket.
A C-vitamin megakadályozza a megfázást
Nem igaz. Az tény, hogy ha már megbetegedtünk, akkor a gyorsítja a gyógyulást, de önmagában azzal, hogy valaki C-vitamint szed, nem fogja tudni elkerülni a náthát, meghűlést.
Az alkohol felmelegít
Az alkoholfogyasztás hatására a vér a bőr felé áramlik, el a belső szervektől, így valójában a test maghőmérséklete csökken ilyenkor. Hosszú távon tehát az alkohol nem megoldás a hideg ellen, sőt. A legjobb, amit tehetünk, hogy jól felöltözünk, meleg italokat fogyasztunk és nem maradunk kint túl sokáig a nagy hidegben.
Forrás: health.com