Kötéssel az ujján várta szüleit májusban az egyéves kislány az egyik jó hírű magánbölcsődében. A gondozók azt mondták, történt egy kis baleset, „lett egy kis bibi” a kislány ujján, de ellátták a sebet, és nincs semmi gond. Otthon a szülők azonban észrevették, hogy a kötés alatt sokkal nagyobb a gond, a kisgyermek ujján csúnya, gennyes hólyagokat fedeztek fel – írta az Index.
A sérült ujjat a tenyérhez kellett varrni
A gyermeket orvoshoz vitték, aki továbbirányította őket a Bethesda kórházba, ahol a seb kinézete alapján égési sérülésre gyanakodtak. Felhívták a bölcsődét, ahol nagy nehezen elmondták, hogy a kislányt áramütés érhette. Negyedfokú égési sérülést állapítottak meg nála, amely már a bőr alatti kötőszövet, az izomszövet és a csontszövet égését, elszenesedését jelenti. A kislányt ezért 24 órás megfigyelésre bent is tartották a kórházban, és még azon a héten meg is műtötték. A bölcsőde szerint a kislány az egyik hűtő-fűtő berendezés nem megfelelően szigetelt drótját foghatta meg, amikor bemászott mögé.
Mint kiderült, a kis sebnek titulált sérülésből nagy baj lett. A kislányt sürgősen meg kellett műteni, és a felkarjáról vett bőrdarabbal pótolták az ujján elhalt szöveteket. A sérült ujjat egy időre a tenyeréhez varrták, hogy a véráramlás beinduljon, és ne kelljen amputálni a felső ujjpercet. A kislány most is folyamatos otthoni kezelésre szorul, hámosodást segítő krémmel kell ápolni a kezét, hamarosan pedig egy speciális, méretre szabott kompressziós kesztyűt is viselnie kell. Elképzelhető, hogy plasztikai műtétre is szüksége lesz. A szülők feljelentést tettek a rendőrségnél, a magánóvoda fenntartójának képviselője pedig sajnálatát fejezte ki az üggyel kapcsolatban, és jelezte, hogy mindenben együttműködnek a hatóságokkal.
Már a normál feszültség fele is halálos lehet
Halálos áramütést már a normál feszültség fele, 110 Volt is okozhat. Hogy a csapás mennyire súlyos, illetve végzetes-e, nem annyira az erősségtől, mint inkább az expozíciós időtől függ, tehát attól, hogy az érintettet az áram mennyi ideig éri, hol jut be a testbe, és honnan távozik. Számít az is, hogy korábban volt-e az áramütés áldozatának valamilyen szívbetegsége, például ritmuszavara. A magasfeszültség komoly égési sérüléseket okozhat, súlyos esetben a keringés is leállhat miatta.