Idén tavasszal a Magyar Kórházszövetség konferenciáján jelentették be, hogy Pintér Sándor belügyminiszter utasítására év végéig valamennyi kórházban beléptetőrendszert kell felállítani. A tervek szerint az orvosoknak és más dolgozóknak az intézmény be- és kijáratainál elhelyezett készülékeken kell lehúzniuk a mágneskártyájukat. A blokkolóórával és egyúttal az azzal készült videófelvétellel akarják ugyanis ellenőrizni a dolgozókat, hogy valóban letöltik-e a teljes munkaidejüket– írja az mfor.
"Akinek nyolc órát fizetünk, az legyen benn nyolc órát"
„Láttuk, hogy vannak egyes kórházak, ahol nagyon eltérnek az átlagtól az orvosi teljesítmények, feltételeztük kell, hogy legyen ennek valami oka. Akinek nyolc órát fizetünk, az legyen benn nyolc órát” – indokolta a döntést Lengyel László, a Belügyminisztérium helyettes államtitkára. Az intézkedést azzal magyarázta, hogy a legrosszabb teljesítményt nyújtó kisvárosi kórházakban évente mindössze 89 beteg jut egy gyógyítóra, míg a legjobb közepes városi intézményben több mint kétszer annyi, 192 beteget látnak el évente. Az eltérés okát többek között abban látják, hogy talán a rosszul teljesítő helyeken az orvosok nem töltenek nyolc órát bent a kórházban.
Mivel közeledik az év vége, a portál rákérdezett az Országos Kórházi Főigazgatóságnál (OKFŐ), hol tart az országos projekt. Mint azt válaszukban írták: „az OKFŐ által a kórházak műszaki feltételeinek felmérése jelenleg zajlik, a felmérés eredményeinek ismeretében kerül kiválasztásra a megfelelő műszaki megoldással rendelkező rendszer, valamint kerül elindításra a bevezetés pilot üzemmódban.” Ebből pedig arra lehet következtetni, hogy év végén már nem fog egységesen elindulni a kórházi beléptető rendszer, hiszen, ahogy írják, még a kísérleti időszak sem startolt el.