Az kávé , a naftalin, vagy a pácolt zöldségek tartoznak.
A sugárzás okozta károsító hatást bizonyító megkérdőjelezhetetlen munka azonban idáig nem látott napvilágot, ezen javíthat David H. Gultekin és munkacsoportjának módszere, akik mágneses rezonancia képalkotó segítségével vizsgálták, hogy a marhából eltávolított agy milyen mértékben köti a sugárzást.
A Proceedings of the National Academy of Sciences oldalain megjelent vizsgálat során háromdimenziós modell segítségével meghatározták, hogy az agy mely területei vannak kitéve intenzív sugárzásnak, ezek alapján az agy hippokampusznak nevezett része, illetve a halántéklebeny képezik a forró pontokat. Az érintett részekben a sugárzás hőmérséklet emelkedést okozott, azonban meg kell jegyezni, hogy az elő szervezetben a működő keringés hozzájárul a szövet hűtéséhez, mely mechanizmus jelen esetben hiányzott.
Mindazonáltal a hőmérséklet-változás - mely ráadásul élőben a fent vázolt okból kevésbé jelentős - nem is biztos, hogy hozzájárul a daganatképződéshez, így a témában még számos vizsgálat várható.