A jelentés szerint némely esetben célzott támadásról volt szó, míg más alkalmakkor egészségügyi létesítmények szenvedtek károkat a harcok során. A támadások következtében több mint 700 egészségügyi dolgozó vesztette életét, és további több mint 2000 sebesült meg. A WHO az idén 588 ilyen incidenst jegyzett fel, 114 halálesettel. "Egyetlenegy támadás is túl sok" - jelentette ki újságíróknak Altaf Muszani, a WHO adatbankjának vezetője, aki szerint az okozott kár nem áll meg a támadásnál: az egészségügyi dolgozók traumatizáltak lesznek, és nem jelentkeznek többé a munkára, ennek következtében pedig páciensek maradnak ellátás nélkül.
Klinikákat, mentőautókat támadtak
A WHO elemzése nem tért ki arra, hogy pontosan kik, vagy mely csoportok álltak a támadások mögött. Az Egészségügyi Világszervezet jelentésében klinikák, gyógyszerraktárak és -szállítmányok, valamint mentőautók elleni támadásokról tájékoztatott egyebek között a Közép-afrikai Köztársaságban, Mozambikban, Mianmarban, Nigériában, Szomáliában, Szíriában, Jemenben és a palesztin területeken.
Beszámolója szerint a WHO célul tűzte ki, hogy megpróbálja meggyőzni a konfliktusok feleit: vegyék figyelembe és kíméljék az egészségügyi dolgozókat és létesítményeket.