A University of Glasgow kutatói a fiatal felnőttek egészségügyi különbségeit vizsgálva bizonyítékokat találtak rá, hogy a mentális egészség hatással van az egyének (különösen a nők) későbbi társadalmi-gazdasági helyzetére.
A BMC Public Health Journal által közölt kutatási ismertetés arra utal, hogy a korai felnőttkor kulcsfontosságú időszak a társadalmi-gazdasági helyzet és az egészség a bonyolult viszonyában. Azok, akiknek a munkanélkülivé néhány éven belül. Ezek az évek azért lehetnek érzékenyek, mert a fiatalok ilyenkor mennek át azon az oktatáson, képzésen amely előkészíti őket a felnőtt szerepekre. A kutatók nem találtak hasonló összefüggést a testi egészség és a jövőbeni társadalmi-gazdasági helyzet között.
Az eredmények tehát arra utalnak, hogy a mentális egészségi problémák megnehezítik a fiatalok dolgát az oktatásban és a munkába való átmenet sikerese kezelésében, ami aztán hatással lesz a későbbi esélyeikre. Magyarán van igazság abban a közhelyben, hogy fiatalon is félrecsúszhat egy egész életet.
Dr. Helen Sweeting a tanulmány társszerzője kijelentette: „Úgy tűnhet, nyilvánvaló a fiatalkori mentális problémák befolyása az egyén későbbi életesélyeire. A mostani eredmények mégis megerősítették: nagyobb támogatás kell a kiszolgáltatott fiatal felnőtteknek, hogy átléphessenek a munka világába, és új feladatokat vállalhassanak.”
Forrás: University of Glasgow