Ezt tegyük extrém helyzetekben

Váratlan extrém helyzetek nemcsak a filmekben adódhatnak,hanem a való életben is. Szerencsére arra, hogy az alábbi dolgok megtörténjenek velünk, viszonylag kicsi az esély, de azért nem árt, ha tudjuk, mit tegyünk, ha véletlenül mégis úgy alakulna.

Ha ejtőernyőzni megyünk, és ugrás közben azt vesszük észre, hogy az ernyő nem nyílik ki, próbáljunk nem pánikba esni. Nyújtóztassuk ki az egész testünket, mert így feleolyan sebességgel fogunk zuhanni, mintha fejjel előre tennénk. Próbáljunk valamilyen puhábbnak tűnő landolási pontot keresni, ha tehetjük, és arrafelé irányozni magunkat, és ha közel vagyunk a talajhoz, próbáljunk lábbal előre megérkezni - olvasható a Brightside témával foglalkozó cikkében .

Áramütés és villámcsapás: megrázó hatások - kattintson !

Mi a teendő árvíz és hóvihar esetén?

Ha árvízbe kerülünk, akkor ne próbáljunk meg keresztülgázolni a vízen, ha az már magasabb, mint a bokánk, mert az ereje elsodorhat minket még akkor is, ha úgy érezzük, hogy képesek vagyunk megbirkózni vele. Ha elektromos vezeték közelébe kerülünk, semmiképpen se érintsük meg, és az otthonunkat próbáljuk áramtalanítani. Ha az otthonunkon kívül vagyunk, akkor egy nagyobb bot segítségével próbáljunk meg átjutni a vízen, ami a stabilitás mellett a vízmélység megállapításában is segítségünkre lehet. Soha ne becsüljük le a víz erejét.

Nem mindegy, hogyan viselkedünk akkor, ha például árvíz van.
Nem mindegy, hogyan viselkedünk akkor, ha például árvíz van. Fotó: Getty Images

Ha egy hóvihar alatt a szabadban rekedünk, semmiképpen se együnk a hóból, mert veszélyesen lehűlhetünk. Ha a kocsinkban ér a vihar, kapcsoljuk ki a motort, és semmiképp se hagyjuk el a járművet, míg a vihar nem csillapodik. Nagy hidegben mindig a lehető legtöbb réteget magunkra öltve hagyjuk csak el a lakást, és mindig legyen nálunk valamilyen tűzgyújtó eszköz.

Piranhatámadás esetén erre figyeljünk

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Ha olyan természetes vízben úszunk , ahol lehetséges, hogy piranhákkal találkozunk, nagyon fontos, hogy mindenképpen kerüljük el a vizet, ha valamilyen nyílt sebünk van. Amazóniai folyókat a száraz évszakban (június és december között) minden esetben érdemes kerülni. Ha mégis megharap minket egy piranha, a vér oda fogja vonzani a társait, így ebben az esetben meneküljünk a vízből, amilyen gyorsan csak tudunk. Piranhaharapás esetén sürgősen kérjünk orvosi segítséget, mert a trópusi folyókban igen veszélyes baktériumok élnek, amik a sebbe kerülve komoly egészségügyi problémákat okozhatnak.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Borult idő várható. Egy nyugatról kelet felé tartó csapadékzóna mentén az ország északi felén nagyrészt havazás, dél felé haladva havas eső, eső vegyesen várható. A Dunántúli-középhegységben, a főváros és az Északi-középhegység tágabb térségében vastagabb vizes, tapadó hóréteg is kialakulhat. Sokfelé lesz erős, főként Csongrád-Csanád és Békés megyében viharos, akár erősen viharos a déli, délkeleti szél, majd hajnaltól északnyugatira fordul a légmozgás, amely Sopronnál és a Fertőnél viharossá fokozódik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -4 és +4 fok között várható, amely az éjszaka első felében áll be; az északi szélvédett völgyekben lesz a leghidegebb. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.