Metróállomáson alvó fiatalok, pár hónapos unokájukat kimenekítő nagyszülők, harcba induló szerelmüktől búcsúzó nők és a háborús időkben is játszani képes gyerekek - az elmúlt hetek megrázó valósága képekben.
Két héttel ezelőtt, február 24-én Oroszország inváziót indított Ukrajna ellen. Azóta már nagyjából kétmillió ember menekült ki az országból, jellemzően Szlovákiába, Lengyelországba, illetve Magyarországra is. Sok nagyszülő és anya alig pár hónapos gyermekekkel indult útnak, miközben a férfiaknak maradniuk kellett, hogy megpróbálják megvédeni az országukat. Az alábbiakban megérintő fotókat mutatunk.
5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről
Az iskolás gyerekeknek a történelemkönyvekből már ismerős lehet a háború kifejezés, de abban aligha van gyakorlatuk, hogy a Magyarország szomszédságában zajló fegyveres összecsapások okozta érzelmi stresszt és félelmet hogyan kezeljék. A nyugalom és a biztonságérzés megteremtése, illetve a kérdések megválaszolása elsősorban a szülők dolga, még ha ez nem is olyan egyszerű feladat.
Északnyugat felől átmenetileg nagyobb területen megvastagszik a felhőzet, amely délutántól ugyanebből az irányból vékonyodni, szakadozni kezd. A legtöbb napsütés a Dunántúl délnyugati részén valószínű. Északkeleten néhol kis mennyiségű vegyes halmazállapotú csapadék előfordulhat. Estétől az Északi-középhegység tágabb környezetében egyre többfelé képződik köd. Az ország délnyugati kétharmadán kezdetben többfelé élénk, néhol erős déli, délnyugati szél késő délutánra, estére fokozatosan mérséklődik, miközben a nap folyamán az északi, északkeleti harmadban keletire fordul a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap az északi, északkeleti harmadban -1 és +4, másutt 5 és 13 fok között valószínű - délnyugaton számíthatunk a legmagasabb értékekre. Napközben egy hidegfront okozhat sokaknál kellemetlenségeket.