Hétfőn front nem alakítja az időjárást, ennek ellenére sokféle kellemetlen tünetet tapasztalhat a ködös, párás reggelek miatt. Egyre nagyobb területen válik nyirkossá a levegő a reggeli órákban, így nagyobb az esélye, hogy sajgó végtagokkal, erős ízületi fájdalmakkal ébred. Az érzékeny testrészek melegen tartása enyhíthet a tüneteken, de az is segít, ha kámforos krémekkel kenegeti az érintett területeket. Elszórtan lesznek olyan tájak, ahol egész nap jelentkezhetnek ezek a kellemetlenségek, borsmenta olajának párologtatásával enyhítheti a panaszokat.
A tartósabban borús, szürke, és kellemetlenül hideg tájakon álmosság, rossz hangulat, levertség lép fel többeknél, ilyen területen a görcshajlam is fokozódhat. Errefelé a nyirkosság tovább ront a hőérzeten, ráadásul a kórokozók is könnyebben terjednek, fokozódik tehát a szőlő értékes ásványianyag- és vitamintartalommal bír. A magas káliumtartalma mellett C- és B-vitamin, vas és foszfor is megtalálható benne.
A napos tájakon kedvezően alakul a közérzet és a hangulat, ha ideje engedi, érdemes kirándulásokat szervezni, szabadtéri tevékenységeket végezni, sportolni. A hőmérséklet itt az átlagos körül alakul, a hőérzet kellemes lesz, az aktív pihenésre kiváló alkalom nyílik.
A légszennyezettség tovább emelkedik, hiszen a nyugalomba jutott levegőből nem tudnak kiürülni a káros anyagok. Napközben helyenként a nitrogén-oxidok és a szállópor koncentrációja is megemelkedhet a forgalmasabb csomópontokban.
A közlekedők többfelé sűrű ködfoltokkal találkozhatnak, melyek területén jelentősen növekszik a balesetveszély. Vezessen óvatosabban, lassabban, hiszen csúszóssá válhatnak az utak is, a hirtelen fékezés pedig veszélyes lehet! A következő napokban már érdemes egyre inkább a téli gumikra váltani – figyelmeztet a Meteoklinika.