2011 októbere és 2017 novembere kötött 259 ember vesztette életét világszerte szelfizés miatt, míg cápatámadásban 50-en haltak meg ugyanebben az időszakban. Bár a nők jóval több szelfit készítenek, mégis a férfiakat éri több szerencsétlenség. Az áldozatok háromnegyede fiatal férfi volt, akik túlzott kockázatot vállalva haltak meg: vízbe fulladtak, közlekedési balesetet szenvedtek, leestek valahonnan, megégtek vagy fegyver oltotta ki életüket. A legtöbb (159) szelfizés miatt bekövetkezett haláleset Indiában történt, ahol 800 millió mobiltelefon van. Utána következik Oroszország, az Egyesült Államok és Pakisztán.
Szelfimentes övezetek
Indiában szelfimentes övezeteket hoznak létre, Mumbaiban már 16 ilyen terület található. A dél-ázsiai országban tavaly egyetlen esetben 48 ember sérült meg egy égő pékség előtti szelfizés közben, hiába próbálták elterelni őket a tűzoltók. Oroszországban 16 halálos áldozatot regisztráltak ugyanebben az időszakban, többségük ultramodern építményekről zuhant le, de volt, aki pisztoly kioldása vagy egy akna megtapogatása közben vesztette életét.
2015-ben az orosz rendőrség már kiadott egy útmutatót a szelfizés veszélytelen módjairól, "Egy tökös szelfi az életedbe kerülhet" mottóval. A horvát hegyi mentők pedig a Twitteren kérték a turistákat, hogy ne készítsenek veszélyes helyeken szelfiket, miután a Plitvicei-tavaknál egy kanadai férfi 75 métert zuhant egy szikláról.
Az Egyesült Államokban a 14 haláleset többségét fegyverhasználat okozta. A Grand Canyon Nemzeti Park pedig egy igen veszélyes helynek számít, ugyanis már több turista is lezuhant a szikláról szelfizés közben.