Amerikai szakemberek 28 kapszulás kávéfőzőről vettek mintákat, és azok elemzéséből kiderült, hogy a kávéfőzők víztartályában, kapszulatartójában, csöveiben és tálcáján több millió kórokozó lehet.
"A kávéfőzők tökéletes táptalajt nyújthatnak a kórokozóknak, hiszen nyirkosak, és általában kellemesen melegek, így a baktériumok, illetve a különböző gombák könnyen elszaporodhatnak ezekben" - mondta Kelly Reynolds, a University of Arizona háztartási kórokozókkal foglalkozó kutatója .
A kapszulás kávéfőzők számos kórokozót rejthetnek magukban
A baktériumok és a penészgombák könnyen belekerülhetnek a kávénkba (erre gyakran csak a kávé megváltozott íze figyelmeztethet minket), és a szervezetünkbe jutva akár betegségeket is okozhatnak, például hasfájást, hasmenést, felfúvódást, de akár felsőlégúti panaszokat is - fokozhatják például az asztmás tüneteket .
A baktériumok és gombák elleni küzdelem legfontosabb lépése természetesen a készülék tisztán tartása. A kapszulás kávéfőzőhöz minden alkalommal használjunk új kávékapszulát , és bármennyire is olcsóbbnak vagy környezetkímélőbbnek tartjuk, óvakodjunk az újrahasznosítható kapszuláktól.
A kávéfőzőt minden használat után szedjük szét, a mozgatható és kivehető részeket távolítsuk el, és alaposan mosogassuk el. A készülékben található vizet is rendszeresen cseréljük. Engedjük, hogy a készülék minden része kiszáradjon. Havonta-kéthavonta "mossuk" át a készüléket ecet segítségével, ezzel nemcsak a káros baktériumok és a gombák ellen küzdhetünk, de a vízkőképződés ellen is sokat tehetünk.