Edények áztatása a mosogatóban
A mosogató tökéletes táptalaj a baktériumok szaporodásához. Ha mindenképpen benne akarjuk áztatni az edényeinket, akkor minden mosogatás után alaposan ki kell tisztítani, illetve akkor is, ha hallal, nyers hússal, tejtermékkel vagy zöldségekkel érintkezett. A mosogatóban felhalmozott és beáztatott piszkos edényeken nagyon gyakran maradnak kórokozók.
Forróvizes kézmosás
Egyes kutatások szerint az, hogy milyen hőmérsékletű vízzel mosunk kezet, nem befolyásolja a kezünkön lévő kórokozók pusztulását. Ami valóban számít, az a mosás időtartama, amelynek legalább 30 másodpercnek kell lennie. A túl forró víz pedig felboríthatja a bőr pH-értékét .
Edzés sminkben
Nagyon sok nő mulasztja el lemosni a sminkjét, mielőtt sportolni megy, amely a pórusok eltömődéséhez, pattanások , mitesszerek, egyéb bőrproblémák kialakulásához vezethet. Mindig mossuk le az arcfestéket edzés előtt, ha szép bőrt szeretnénk.
Kézszárító használata
Hogy a kézszárítóval érintésmentesen szárad meg a bőrünk, és így tisztább marad, csak illúzió. Az elektromos kézszárítók nem túl higiénikusak, mert a meleg levegő kifújásával számos baktériumot terjesztenek, amelyek a bőrre vagy a tüdőbe juthatnak. Valójában a papírtörölköző higiénikusabb.
Mélyhűtött ételek kiolvasztása szobahőmérsékleten
Sokkal jobb, ha a mélyhűtött ételeket a sima hűtő valamelyik rekeszébe tesszük és ott hagyjuk kiolvadni. Így akadályozhatjuk meg legbiztosabban, hogy baktériumok szaporodjanak el rajtuk. Emellett az is fontos, hogy csomagolás nélkül soha ne hagyjunk ételt kiolvadni az asztalon vagy a konyhapulton.
Forrás: brightside.me