Mint írják , a 17 éves Ikram Choudhury látta a sérült férfit, ahogy a földön fekszik, de nem próbált meg segíteni, és még csak a mentőket sem hívta, helyette azonban a Twitterre töltött fel képet a balesetről.
A posztban leírta, hogy valaki fekszik a földön, és maga sem érti, mi ez, ám segítséget saját bevallása szerint azért nem nyújtott, mert félt, hogy a sérült férfi szexuálisan bántalmazza őt.
A földön fekvő férfit elütötte egy autó, de annak sofőrje tovább hajtott. A rendőrök csak a fiú közösségi portálos posztolása után negyed órával érkeztek, azaz ennyivel később kaphatott ellátást a sérült. A férfit a mentők kórházba szállították, de nem sokkal később belehalt fej- és belső sérüléseibe. A fiatalnak vélhetően felelnie kell a segítségnyújtás elmulasztása miatt.
Kötelességek
A segélynyújtást Magyarországon is törvény írja elő. A 1997. évi CLIV. törvény az egészségügyről 5. § (3) e) pontja szerint mindenkinek kötelessége - a tőle elvárható módon - segítséget nyújtani és a tudomása szerint arra illetékes egészségügyi szolgáltatót értesíteni, amennyiben sürgős szükség vagy veszélyeztető állapot fennállását észleli, illetve arról tudomást szerez.
A mentőhívás szabályai
A mentők hívószáma Magyarország egész területén a 104, mely bármikor, bárhonnan, díjmentesen hívható. Fontos, hogy mentőhívás előtt tájékozódjunk, tisztázzuk, hogy mekkora a baj, milyen ellátásra van szükség. Életveszély (eszméletlenség, súlyos sérülés, hirtelen légzészavar stb.) esetén ne késlekedjünk, - néhány perc tanácstalanság is súlyos következményekkel járhat, - azonnal hívjuk a mentőket! Minden lényeges adatot közöljünk a diszpécserrel! Hol történt az eset? Milyen jellegű vészhelyzet áll fent, mi történt? Adjuk meg nevünket, telefonszámunkat, amin elérhetők leszünk! A mentők érkezéséig nyújtsunk elsősegélyt, képzettség hiányában a mentésirányító telefonos instrukcióit is követhetjük!