„Területi átlagban jelentős csapadék nem hullott az ország egész területén, de azért mérséklődött az aszályhelyzet, illetve, ami szintén nagyon fontos, hogy a szezonális öntözési igények is csökkentek. Egy kicsit jobb lett az aszály elleni védekezés helyzete, és ezért a vízhiánnyal összefüggő védekezés már nem igényel országos koordinációt" – számolt be az Inforádiónak Siklósi Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője.
A szakember kitért rá, hogy a Duna és a Tisza állapota nem azonos mértékben javult. A Tisza vízgyűjtő területére nem esett jelentős mennyiségű csapadék, ott a vízszint sem igazán változott. Az öntözési igények viszont erőteljesen csökkennek, így már jobban tudnak gazdálkodni a betározott vízzel. Más a helyzet a Dunán, mert a vízgyűjtő területére, mind a bajorországi területekre, mind a bécsi medencére elég jelentős mennyiségű csapadék hullott az elmúlt egy hétben, ezért 1-1,5 méteres vízszintemelkedés következett.
Siklós Gabriella a Balaton és a Velencei-tó helyzetéről is beszélt. Mint elmondta, a Velencei-tónál másfél-két centiméterrel a legcsapadékosabb napok után nőtt a vízállás, a Balatoné viszont nem, de a tóra hullott csapadék azért valamennyit javított a látványon. Azt is kiemelte, hogy a vízminőség vízügyes szempontból továbbra is rendben van mind a két nagy tónál: az oldott oxigén mérésénél semmilyen határértéktől való eltérést nem tapasztalak még az alacsony vízállás ellenére sem.