Kiderült, nem éri meg túlórázni

A túlóra nemcsak növeli a szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásának esélyét, de értelme sincsen, hiszen a túlhajszolt ember sokkal rosszabbul teljesít a nyolcórás munkaidő alatt is.

"Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét" - szól a sokszor idézett bölcsesség, amelyet a tizennegyedik dalai lámához, Tendzin Gyacóhoz szoktak kötni. Bárki mondta is, való igaz: a modern ember sokszor egészsége rovására hajszolja karrierjét. Egy újabb kutatás például igazolta, hogy a rendszeres túlórázás igen káros hatással van az egészségünkre - sőt a produktivitásunkra is.

Ezek a leggyakoribb stresszforrások A krónikus stressz rendkívül negatív hatással van a testre, éppen ezért nem árt tudni, mi minden okozhatja a hétköznapi életünkben - kattintson !

A stroke és a szívbetegség előfordulása is megnő

Az átlagos, 40 órás munkahetet rendszeresen túlteljesítők az egészségükkel fizethetnek az igyekezetükért. A kutatás szerint azoknál az embereknél, akik heti 61-70 órát dolgoznak rendszeresen, 42 százalékkal megnő a szívkoszorúér-betegségek előfordulásának esélye, míg a 71-80 órát dolgozóknál már 63 százalékkal nagyobb esély van valamilyen szívbetegség kialakulására. Egy másik kutatásban - amelyet a The Lancet című lapban publikáltak - kiderült az is, hogy a rendszeresen túlórázók körében jelentősen magasabb a stroke előfordulása, mint azoknál, akik nem dolgozzák túl a nyolcórás munkanapot.

A rendszeres túlórázás az egészségünket is tönkreteheti
A rendszeres túlórázás az egészségünket is tönkreteheti

Ráadásul az is kiderült, hogy a munkáltató teljesen feleslegesen teszi ki a dolgozóit pluszmegterhelésnek. A túlórázás ugyanis rontja a dolgozók produktivitását még a megszokott, nyolcórás időintervallumon belül is, és összességében rosszabb eredményt érnek el, mintha kevesebbet dolgoztak volna. Ezt már Németország is felismerte, amely úgy lehet Európa legnagyobb gazdasági hatalma, hogy dolgozói átlagosan heti 35,6 órát töltenek a munkahelyükön.

Így lehetünk produktívabbak a munkahelyünkön

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Ha a munkahelyen eltöltött időről nem mi döntünk is, néhány tanácsot megfogadva sokat tehetünk azért, hogy produktívabbak és kipihentek legyünk. Próbáljunk odafigyelni rá, hogy rendszeresen ugyanabban az időben feküdjünk le aludni , és hagyjuk meg a szükséges 7-8 órát a pihenésre. Ez ugyanis pluszenergiát adhat egész napra, és segíthet, hogy teendőinkkel időben végezzünk.

Sokat számíthat az is, ha az elvégzendő feladatokról listát írunk, és kijelöljük a legfontosabb, illetve a legkevésbé sürgős tennivalókat. Pipáljuk ki a már elvégzett feladatokat, így minden, a listáról lekerülő elem újabb motivációt adhat a feladatok folytatására!

Forrás: WebMD

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet. Délelőtt a csapadékzóna tovább halad kelet felé, amely az északi, északkeleti tájakon még kisebb havazást, délebbre esőt, havas esőt egyaránt okozhat. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél nagy területen megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.