A Virginia állambeli fiú az első, aki maradandó károsodás nélkül kigyógyult egy ilyen mértékű tudatosan végrehajtott só-túladagolásból, írja a .
A fiatalember kezelőorvosa, a Washington DC-beli MedStar Georgetown Egyetemi Kórház sürgősségi osztályán dolgozó dr. David J. Carlberg nyilatkozata szerint a só túlzott jelenléte a testben, a hipernatrémia, általában olyan pszichiátriai eseteknél tapasztalható, akik kényszeresen kezdik el fogyasztani az anyagot. A problémát az okozza, hogy a vérben megjelenő túlzott mennyiségű só miatt a víz ozmózissal a szövetekből a véráramba kerül annak érdekében, hogy arányosítsa a testbe került só mennyiségét. Ennek hatására kóros mennyiségben hagyja el az agyat is, ami összezsugorodik és bevérzik.
A szójaszósz elfogyasztása után a fiatalember görcsös rohamot kapott. A sürgősségi ellátás hatástalannak bizonyult, és mire négy órával később a Viriginia Egyetem kórházába, dr. Carlberghez került, már kómába esett. Carlberg elmondása szerint ekkorra már csak az alapvető reflexei működtek, és nem reagált az azonnali kezelésre sem.
Az orvos és csapata rögtön megkezdte a só kivonását a fiatalember szervezetéből egy orron át levezetett cső segítségével, melyen keresztül 6 liternyi szőlőcukorral kevert vizet pumpáltak a férfi testébe. Ennek hatására 5 óra alatt helyreállt a nátriumszint, ám a főiskolás még további három napig feküdt kómában, amiből végül magától ébredt fel.
Orvosai elmondták, hogy a görcsös rohamok utóhatása a hippokampuszban még az ébredés után is jelentkezett, ám egy hónappal az eset után már semmiféle nyoma nem volt a túladagolásnak. Carlberg hozzátette, hogy a fiatalember kizárólag azért élte túl az esetet, mert csapatának sikerült nagyon rövid idő alatt helyreállítani a szervezetében a nátriumszintet. A korábbi lassabb eljárások bármelyikének alkalmazása nem vezetett volna ilyen pozitív eredményre.