A brazil kórházak intenzív részlegein immár 52 százalékos a 40 év alatti betegek aránya, ami 16,5 százalékos emelkedés decemberhez és februárhoz képest. A jelenségre csak találgatják a magyarázatot a szakértők. Az egyik feltételezett ok a vuhani alapvírustól eltérő, helyileg Manaus városában azonosított vírusvariáns lehet, amelyről úgy tűnik, hevesebben támadja a fiatalokat. További magyarázatul szolgálhat, hogy az idősebbek körében növekszik a beoltottság, és az, hogy a fiatalok kevésbé szigetelik el magukat, nem tartanak kellően a járványtól.
Jelenleg Brazília a pandémia globális góca. A járvány miatt már egy hete naponta több mint négyezren halnak meg, összességében pedig a halálos áldozatok száma immár meghaladja a 350 ezret. A kórházakban nincs elég intenzív kezelést biztosító hely, és vannak, akik "üresedésre" várva halnak meg.
Franciaország felfüggesztette a légi közlekedést Brazíliával
A koronavírus fertőzőbb brazil variánsától tartva a francia kormány "újabb utasításig" kedden felfüggesztette a légi közlekedést Brazíliával. "Azt tapasztaljuk, hogy a helyzet egyre súlyosabb, ezért úgy döntöttünk, hogy újabb utasításig felfüggesztünk minden repülőjáratot Brazília és Franciaország között" - jelentette be Jean Castex miniszterelnök a nemzetgyűlésben.
A brazil variánstól elsősorban azért tartanak a francia járványügyi szakemberek, mert annak elterjedése akár egy negyedik járványhullámot is okozhat, illetve a jelenleg forgalomban lévő oltásokkal szemben ellenállóbbnak tűnik. "Azt már tudjuk, hogy az oltás nagyon jól működik a brit variánssal szemben, de a védettség csökken a brazil és a dél-afrikai variánsok esetében" - mondta Bruno Lina, a kormány mellett működő tudományos tanács tagja a Le Parisien című napilapnak.
Tajvan tanult a 2003-as SARS-járványból, az akkori tapasztalatokat hasznosítva pedig ezúttal hatékonyan meg tudta fékezni az újabb járványt. Lássuk, mi az ázsiai ország alacsony fertőzési és halálozási mutatóinak titka a pandémiában. A témáról ide kattintva olvashat bővebben.