Azt eddig is tudtuk, hogy a koronavírus elleni védőoltás elsődleges célja az, hogy a kórházi kezelés szükségességét és a halálos végkimenetelt akadályozza meg, a megfertőződés ellen nem nyújt 100 százalékos védelmet. Egyes beszámolók szerint azonban a beoltottak megfertőződési aránya magasabb a vártnál.
Több egészségügyis kapja el mostanában
Augusztus 2-áig a Zuckerberg San Francisco Központi Kórház (ZSFG) több mint 7000 munkatársából 55-nél lett pozitív a koronavírusteszt, de a fertőzött személyzet egyike sem szorult kórházi kezelésre - mondta el Cristina Padilla, az intézmény szóvivője a Fox News amerikai hírtelevíziónak. "Számítottunk és számítunk a jövőben is olyan esetekre, amikor már beoltott emberek fertőződnek meg. Tudjuk, hogy a vakcinák nem védenek teljesen a fertőzéstől, de nagyon hatékonyak a kórházi kezelések és a halálesetek megelőzésében" - fogalmazott a szóvivő. Az ABC7 amerikai televíziós csatorna beszámolója szerint a fertőzöttek 80 százaléka a COVID-19 elleni védettséghez szükséges összes oltását megkapta. A fertőzött alkalmazottak jelenleg házi karanténban vannak.
Mostanában egyébként a korábbinál több fertőzéses eset fordul elő az egészségügyi személyzet körében. "Több személy kapja el az új típusú koronavírust , mint korábban, és többnyire beoltott munkatársakról van szó. Ez a korlátozások enyhítése miatt van" - véli Lukejohn Day, a ZSFG főorvosa.
"Meglepő és csalódást okoz"
A Kalifornia Egyetem San Franciscó-i orvosi központjának (UCSF) 35 ezer alkalmazottja közül legalább 183 fertőzést jelentettek az alkalmazottak vagy hallgatók körében. Az esetek 84 százalékában olyan személyekről van szó, akik minden szükséges koronavírus-oltást megkaptak. Ketten közülük kórházi ellátásra is szorulnak.
"Bizonyos szempontból kissé meglepő és csalódást okoz, hogy ennyi idő után még mindig komolyan kell beszélnünk a koronavírusról" - mondta Josh Adler, az UCSF klinikai igazgatója. A szakember az ABC7-nek úgy fogalmazott, számítottak a beoltottak körében előforduló fertőzésekre, de a tényleges arány kicsit magasabb, mint azt eredetileg jósolták. Az említett kórházakban a fekvőbetegeket is tesztelni fogják, és valamennyi látogatónak, illetve a személyzetnek is maszkot kell viselnie.
Koronavírus: új reményt adhat egy izraeli gyógyszer - olvassa el a részleteket!