Koronavírus: ennyi embernek kellene otthon maradni

A világ 175 országában van jelen igazoltan az új koronavírus okozta Covid-19, ezek 22 százalékában, közel 40 államban pedig már elrendelték a kötelező karantént is.

Immár több mint 3 milliárd embert szólítottak fel otthonmaradásra a világ 70 országában vagy régiójában a Covid-19 járvány megfékezése érdekében az AFP francia hírügynökség adatbázisán alapuló szerdai számítás szerint. Az említett forrás alapján az érintettek a világ lakosságának (az ENSZ becslései szerint 7,8 milliárd embernek) több mint egyharmadát teszik ki.

koronavírus terjedése, koronavírus, koronavírus-járvány, koronavírus-fertőzés, COVID-19
A legjobb, amit a járvány megfékezése érdekében tehetünk a rendszeres kézmosáson túl, az, ha otthon maradunk. Fotó: Getty Images

2,3 milliárdan kötelező karanténban

A világ mintegy negyven országában összesen legalább 2,3 milliárd ember számára rendeltek el kötelező karantént . Ez történt Indiában, az Egyesült Államok több államában, köztük Kaliforniában, valamint Kolumbiában, Argentínában, Nepálban, Irakban, Madagaszkáron, akárcsak számos európai országban, mint például Nagy-Britanniában, Franciaországban, Olaszországban, Spanyolországban. Ezek sorába lépett szerdán Panama, a listához csütörtökön csatlakozik Dél-Afrika. Ezeknek a területeknek a legnagyobb részén ugyanakkor engedélyezik a lakhely elhagyását munkahelyre való eljutás, létfontosságú élelmiszerek vásárlása vagy gyógykezelés céljából.

Koronavírus: 20 napos karantén kellene Egy friss kutatás szerint a Covid-19 betegeknél akár 20 napra is rúghat a vírus fertőzési ideje, s már jóval a tünetek megjelenése előtt elkezdődik a vírusszórás. Ez alapján a kínai kutatók azt javasolják, a jelenlegi 14 napos karantént bővítsék 20 napra. A részleteket ide kattintva olvashatja le.

Kijárási tilalom estétől reggelig

Legalább hét országban vagy régióban összesen több mint 416 millió embert szólítottak fel otthonmaradásra anélkül, hogy ezt bármiféle kényszerítő intézkedés kísérte volna. Ez történt Iránban, Németországban és Kanadában, szerdától pedig Oroszországban is.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Legalább 18 országban vagy régióban viszont kemény kényszerítő eszközöket alkalmaznak, kijárási tilalmat rendeltek el. Ennek értelmében több mint 300 millió embernek tilos elhagyni lakhelyét estétől reggelig például Egyiptomban, Elefántcsontparton, Chilében, a Fülöp-szigeteki fővárosban, Manilában, valamint Szerbiában, szerdától pedig Romániában is. A legszigorúbb kijárási tilalom Ecuadorban van érvényben, az ottani lakosok csak hajnali 5 órától 14 óráig léphetnek ki otthonukból.

Legalább öt állam teljesen lezárta főbb városait, megtiltva a ki- és belépést. Ez történt a Kongói Demokratikus Köztársaság fővárosa, Kinshasa, a szaúd-arábiai Rijád, Mekka és Medina, valamint az azeri főváros, Baku esetében. Ez utóbbi intézkedések összesen több mint 30 millió embert érintenek.

Itt az első térkép a magyarországi koronavírus-fertőzésekről - kattintson és nézze meg társportálunkon, az nlc.hu-n .

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.