Mindenki azt szeretné, ha megúszhatná a koronavírus-fertőzést , a betegek pedig a mielőbbi gyógyulásban reménykednek. De vajon a milyen hosszútávú következményekkel járhat a betegség?
Komoly nyomot hagy a tüdőn
Egy friss felmérés eredményei szerint a koronavírus-fertőzés komoly nyomot hagyhat a tüdőn - még azután is, hogy valakit gyógyultnak nyilvánítanak. A páciensek tüdőkapacitása ugyanis jelentősen csökkenhet.
Az eredményeket a Hong Kong-i Kórházi Hatóság tette közzé. A hatóság fertőző betegségekkel foglalkozó központjának orvosigazgatója, Dr. Owen Tsang Tak-yin szerint a szakemberek körülbelül egy tucatnyi, koronavírusból kigyógyult pácienst vizsgáltak meg és azt látták, hogy 2-3 érintett tüdeje már nem működött olyan jól, mint a betegség előtt.
Kifulladnak a gyorsabb sétától
Az orvosok közlése szerint néhány páciensnek körülbelül 20-30 százalékkal csökkenhetett a tüdőkapacitása a koronavírus-fertőzés következtében. "Zihálnak és kifulladnak, ha egy kicsit gyorsabban kell sétálniuk" - magyarázta dr. Tsang. Kilenc beteg esetében a tüdőröntgen-felvételek is tanúskodtak a tüdő maradandó károsodásáról.
A szakértők szerint még korai lenne megmondani, hogy tüdőfibrózis alakult-e ki a koronavírust legyőző betegeknél. Tüdőfibriózis esetén a tüdő rugalmas szövete megkeményedik, emiatt pedig nehezebbé válik a légzés. Azt azonban kiemelték, hogy rendszeres kardiógyakorlatok végzésével idővel ismét javulhat a tüdő kapacitása.
Forrás: nypost.com
A maradj otthon azt jelenti, hogy maradj otthon, mit nem lehet ezen érteni? - olvassa el az nlc.hu véleménycikkét a témában!