Koronavírus: ez az ország nem bízik az orosz vakcinában

A brazil egészségügyi hatóság (Anvisa) egyelőre nem hagyta jóvá a Szputnyik V orosz vakcina hazai alkalmazását, ezért az ország - a brazil kormányzók kérése ellenére - nem fog belőle importálni.

AstraZeneca: jó ez az oltás vagy sem? Kattintson a válaszért!

Az Anvisa öttagú igazgatótanácsa egyhangúlag döntött úgy hétfőn este, hogy nem hagyja jóvá a Szputnyik V elnevezésű orosz koronavírus -vakcina importját. A hivatal szakértői szerint ugyanis nem áll rendelkezésükre megfelelő információ az oltóanyag biztonságáról, minőségéről és hatékonyságáról, ez pedig túl nagy kockázatokat rejt magában. A legsúlyosabb érvük, hogy a vektor típusú Szputnyikban egy adenovírus a genetikai információ szállítója, és ez az Anvisa orvosai szerint súlyos rendellenességeket okozhat.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus elleni vakcina, koronavírus elleni védőoltás, koronavírus elleni oltás, koronavírus elleni oltóanyag
Nagy szükség lenne a vakcinákra, mégsem kérnek belőle.Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

Már sok helyen alkalmazzák

Az új típusú koronavírus ellen kifejlesztett orosz vakcinát egyébként már a világ számos országában alkalmazzák. Az orosz tudósok szerint 97,6 százalékos a hatékonysága. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szakértői május 10-én kezdik meg az orosz oltóanyag gyártási eljárásának vizsgálatát, az Európai Gyógyszerügynökséggel (EMA) közösen. Jelenleg a klinikai gyakorlatot ellenőrzik.

Durva a helyzet Brazíliában

Brazília egyike azoknak az országoknak, ahol a legsúlyosabb a koronavírus-járvány . Ennek oka főképpen egy új, erősen fertőző vírusváltozat megjelenése, de nem segít a helyzeten a vakcinák lassú és hiányos bevezetése, valamint a kórokozó terjedésének megfékezését segítő korlátozások egyenlőtlensége sem. Brazíliában leginkább a CoronaVac nevű vakcinát használják, amelyet a kínai Sinovac Biotech cég fejlesztett ki, de oltanak az amerikai Pfizer és a német BioNTech cég közös fejlesztésű vakcinájával is. Mindazonáltal kevés az oltóanyag az országban, emiatt a brazil vezetés már az ENSZ-től is kért segítséget.

COVID-oltás: mekkora a vérrög kockázata? Olvassa el cikkünket és kiderül!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Élet anafilaxiával
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +21 °C
Minimum: +9 °C

A keleti határ mentén, illetve a Dunántúl nagyobb részén felhősen indul a nap, majd a délelőtt folyamán csökken a felhőzet, legtovább a Dél-Alföldön maradhat felhős az ég. Általában sok napsütés várható a fátyol- és gomolyfelhők mellett. A Tiszántúlon néhol zápor kialakulhat, esetleg a délkeleti határ közelében zivatar sem kizárt. Az északi, északkeleti szelet napközben sokfelé kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 19 és 24 fok között alakul. Késő estére 13 és 19 fok közé hűl le a levegő. A változékony idővel kettős fronthatás jelentkezik.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra