Jelentős mennyiségű koronavírus -vakcina felajánlásával próbálnak segíteni a szegényebb országokon. Az oltóanyagokat a G7-csoport vagy közvetlenül juttatja el a célországokba, vagy a szerényebb jövedelmű országok oltóanyag-ellátására életre hívott COVAX beszerzési program finanszírozásának emelésével tesz hozzáférhetővé pótlólagos dózisokat.
Nagy segítség a szegény országoknak
A fejajánlás nagy lépés a világ teljes lakosságának beoltása felé - véli Boris Johnson brit miniszterelnök. A szóban forgó egymilliárd dózisból 500 milliót az Egyesült Államok, százmilliót pedig Nagy-Britannia szállít majd le a rászoruló régiókba, ahol még mindig súlyos vakcinahiánnyal, és az új típusú koronavírus rohamos terjedésével küzdenek.
A G7-csoport tagjai - Nagy-Britannia, az Egyesült Államok, Japán, Kanada, Németország, Franciaország és Olaszország - a most felajánlott egymilliárd dózissal együtt már több mint kétmilliárd adag oltóanyag adományozására vállaltak kötelezettséget a koronavírus-járvány kezdete óta. Leszögezték továbbá, hogy a világ lakosságának legalább a 60 százalékát be kell oltani ahhoz, hogy a járványnak jövőre teljesen véget lehessen vetni.
Tovább rövidítenék a fejlesztési időt
Célul tűzték ki továbbá, hogy az eddigi 300 napról száz nap alá csökkentik az új vakcinák, illetve kezelési és diagnosztikai eljárások kifejlesztésének és engedélyezési eljárásának időtartamát. Ha sikerül az újonnan megjelenő betegségek elleni oltások kifejlesztésének időtartamát csökkenteni, akkor könnyen megelőzhetővé válna, hogy a jövőbeni járványok a mostanihoz hasonló katasztrofális egészségügyi, gazdasági és társadalmi következményekkel járjanak.
Koronavírus: van, ahol még mindig nem oltanak - olvassa el a részleteket!