A több mint 30 ezer felnőtt és időskorú részvételével készült tesztvizsgálatok szerint az SCB-2019 nevű vakcina 79 százalékos hatékonysággal gátolja meg a delta variáns okozta COVID-19 súlyos tüneteinek kialakulását, míg a gamma variáns esetében 92 százalékos, a mű variáns esetében pedig 59 százalékos hatékonysággal véd. Az oltóanyag általános hatékonysága a koronavírussal szemben - beleértve a három variánst, amelyek a teljes vizsgálat 73 százalékát tették ki - 67 százalékosnak bizonyult - derült ki a Clover szerdán közzétett közleményéből .
A vakcina két dózisát 21 napos szünettel adták be a részvevőknek. Az előzetes tanulmány alapján az oltóanyag 2 és 8 Celsius-fok közötti hőmérsékleten akár hat hónapig is tárolható. A vakcinafejlesztő szerint ez az első olyan oltóanyag, amely jelentős hatékonysággal véd az említett három variánssal szemben. Az Ázsia, Európa, Latin-Amerika és Afrika egyes országaiban végzett vizsgálatok a vakcina hatékonysága mellett annak biztonságosságát is hivatottak voltak ellenőrizni.
Tervei szerint a Clover feltételes engedélyért folyamodik a vakcina alkalmazására több globális szervezetnél, köztük az Egészségügyi Világszervezetnél (WHO). Amennyiben a WHO megadja az engedélyt, oltóanyagából a gyártó 414 millió dózist szolgáltatna a Covax nemzetközi vakcinaelosztó kezdeményezés számára.
Újabb vizsgálatok szerint a Janssen-vakcinából is érdemes lehet második adagot beadni , ezáltal fokozva az oltóanyag által kiváltott immunvédettséget a koronavírussal szemben.