A koronavírus terjedése miatt bevezetett intézkedések elengedhetetlenek a járvány megfékezéséhez, a gyereket nevelő családokat azonban nehéz helyzetbe hozta. Bár sok szülő meg tudja oldani, hogy otthonról dolgozzon, vannak olyan munkák is, amelyeket jelegükből adódóan nem lehet home office-ból elvégezni - ilyen például az egészségügyi ellátás. Az orvosok, ápolók és az egészségügyi szakdolgozók nem tudnak otthon maradni járványhelyzetben, hiszen mindenkire szükség van. Épp emiatt fogott össze a KórházSuli Alapítvány és a Bethesda Gyermekkórház, hogy legyen, aki az egészségügyben dolgozók gyermekeinek is segít a tanulásban. A KóházSuli felhívására néhány óra alatt több mint 1000 önkéntes egyetemista jelentkezett, hogy a főbb tárgyakból virtuális tanórákat tartson az orvosok és ápolók otthon maradt gyerekeinek.
Kettős cél
A program szervezői kettős célt tűztek ki maguk elé. Egyrészt a koronavírus okozta rendkívüli oktatási helyzet nehézségeit szeretnék mérsékelni, másrészt így az önkéntes egyetemisták megtapasztalhatják a társadalmi szerepvállalás fontosságát, ráadásul ezáltal teljesíthetik a kötelező gyakorlatukat is - utóbbival kapcsolatban már tárgyalnak az egyetemekkel.
A KórházSuli Alapítvány az otthoni tanulásra kényszerülő beteg gyermekek távoktatásában már hatéves gyakorlattal rendelkezik. Ennek tapasztalatait és tananyagjait is felajánlják a koronavírus terjedése miatt kialakult extrém helyzetben való cselekvésre. Természetesen a beteg gyerekek támogatása ezután is folyamatos marad.
Kis segítség is sokat számít
"Együttérzéssel és elismeréssel gondolunk a legnagyobb terhet viselő kórházi dolgozókra, háziorvosokra, mentőkre, laboránsokra" - emelte ki Tóthné Almássy Monika, a KórházSuli Alapítvány vezetője. Mint mondta, az alapítvány a maguk eszközeivel így tud hozzájárulni ahhoz, hogy a koronavírus-járvány közepén legalább gyermekeik iskolai előrehaladása miatt kevésbé kelljen aggódniuk az egészségügyi dolgozóknak, és így nyugodtabban koncentrálhassanak kritikus feladataikra.
A koronavírus okozta helyzet fennállásáig azonban nemcsak az egészségügy dolgozók gyermekeinek segítenek, hanem mindenki előtt megnyitják az úgynevezett Moodle (eLearning) rendszerben rögzített, a KórházSuli önkéntesei által készített tananyagokat. A középiskolások ezek mintájára saját, tanáruk mentorálásával feldolgozott anyagaikat is beküldhetik, ezáltal közösségi szolgálatukat (IKSZ) arányosan igazolják.
A kezdeményezés szakmai hátterét, valamint az önkéntesek felkészítését és koordinálását a KórházSuli Alapítvány, a technikai hátteret pedig a Telenor Magyarország Zrt. biztosítja. Az egészségügyi dolgozókat a Bethesda Gyermekkórház informálja mindenről, a programra itt jelentkezhetnek az érintettek.
A maradj otthon azt jelenti, hogy maradj otthon, mit nem lehet ezen érteni? - olvassa el társportálunk, az nlc.hu véleménycikkét a témával kapcsolatban!