Meglepő eredménnyel zárult a milánói rákkutató intézet egyik kutatása a közelmúltban. A tanulmány eredetileg a tüdőrák előfordulását vizsgálta volna az országban, a résztvevő személyek közel 12 százalékánál azonban kimutatták a koronavírus ellen termelt antitestet is. Ez azért meglepő, mert a vizsgálat tavaly szeptembertől idén márciusig tartott, vagyis az eredmények szerint a résztvevők hónapokkal azelőtt megfertőződhettek a vírussal, hogy az hivatalosan megjelent az országban. Az Urbanlegends cikke szerint azonban a tanulmányt már hazai és külföldi kutatók is megkérdőjelezték.
Más típusú koronavírusok fertőzhettek
A kutatási eredményre Kemenesi Gábor virológus is reagált Facebookos üzenetében . Szerinte az eset "tipikus példája annak, hogy milyen, amikor a média túl gyorsan és nem megfelelő mélységű utánajárás mellett kap fel híreket". Szerinte a nevezett tanulmány egy nagyon gyenge minősítésű lapban jelent meg, egy ekkora hír azonban - ha az minden tudományos kritériumnak megfelelne - gyorsan végigfutna az összes nevesebb portálon. A virológus szerint nemhogy a kutatás módszertana nem megfelelő, de az alapvetően elvárható megerősítő vizsgálatokat sem végezték el.
Az Azonnali cikke szerint az olasz sajtóban már olasz és német kutatók is kétségüket fejezték ki a tanulmánnyal kapcsolatban. A cikkben idézett Stefan Margraf virológus-kutató szerint valószínűleg más típusú koronavírusok fertőzhettek, mint ahogy ezt teszik már évtizedek óta világszerte.
"Vírusbiztos" Mikulás állt szolgálatba Dániában. Látványnak sem rossz és a fertőzést is megelőzi az ötletes megoldás, melyről az nlc.hu cikkében olvashatunk bővebben!