Nő az internetes zaklatás veszélye az iskolások körében azzal, hogy több időt töltenek a képernyő előtt a koronavírus-járvány nyomán elrendelt korlátozások miatt - figyelmeztetett csütörtökön az ENSZ Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezete, az UNESCO. Ezek a zaklatások komoly mentális betegségeket válthatnak ki, sokszor öngyilkossághoz is vezethetnek.
Minden harmadik diákot ért már zaklatás
Az iskolai erőszak és zaklatás elleni első világnap alkalmából tartott videókonferencián az UNESCO emlékeztetett arra, hogy átlagosan minden három diák közül egy szenvedett már el zaklatást. Mindez a teljesítmény romlása mellett olyan következményekkel járt, mint az iskola elhagyása, fizikai, illetve mentális egészségi problémák, amelyek súlyos esetekben halálhoz is vezettek. Az e-Enfance nevű francia szervezet egy, tavasszal Franciaországban a lezárások során elkészített tanulmány alapján közölte, hogy mintegy 30 százalékkal megnőtt az internetes zaklatás nyomán tett panaszok száma.
A konferencián részt vettek többek között a világ legfejlettebb ipari államait összefogó G7-csoport oktatási miniszterei és Emmanuel Macron francia elnök felesége, Brigitte Macron is. Jean-Michel Blanquer francia oktatási miniszter arról beszélt, hogy a zaklatás és a gyűlöletre való felbujtás a világhálón egyre gyakoribb. A miniszter elmondta: Franciaországban olyan technika kidolgozásán munkálkodnak, amely lehetővé teszi a felbujtók megtalálását. Sajnálatos módon a korlátozások csak rontottak a helyzeten, mert a zaklatók jelenleg a világhálón tevékenykednek, és ebből fakadóan sokkal kevésbé büntethetők - mondta Brigitte Macron.
Már be is zárt az első budapesti színház: a járványhelyzet miatt nem tartanak jövő héttől előadásokat a Belvárosi Színházban. Erről bővebben az nlc.hu cikkében olvashatnak.