Mindez azt jelenti, hogy az új koronavírus (SARS-CoV-2) megjelenése óta már 245 millió fertőzéses esetre derült fény. Érdemes azonban hozzátenni, hogy szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, valamint a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A világjárvány halálos áldozatainak száma a csütörtök reggeli adatok szerint 4,97 millióra emelkedett. A fertőzés ma 192 országban és régióban van jelen.
A pandémia az Egyesült Államokat sújtja leginkább, ahol 45,7 millió fertőzöttről és 741,2 ezer halálos áldozatról adtak hírt a hatóságok. Indiában 34,2 millió fertőzöttet és 455,7 ezer halálesetet, Brazíliában megközelítőleg 21,8 millió fertőzöttet és 606,7 ezer halálesetet jegyeztek fel eddig.
Ami Európát illeti, az Egyesült Királyságban 8,94 millióra emelkedett a fertőzöttek és 140,5 ezerre a COVID-19-ben elhunytak száma. Oroszországból 8,22 millió igazolt fertőzöttről és 229,7 ezer halálos áldozatról érkezett jelentés. Törökországban mintegy 7,94 millió fertőzöttet regisztráltak eddig, míg a halálesetek száma a hivatalos adatok szerint 69,8 ezer. Franciaországban a fertőzöttek száma meghaladja a 7,24 milliót, míg a járvány halálos áldozatainak száma több mint 118,5 ezer.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírus terjedését, amely a kínai Vuhan városából indult ki.
A WHO egyik független csoportja szerint a világjárvány első évét az határozta meg, hogy nem sikerült komolyan venni a felkészülést az egészségügyi válsághelyzetre és tudományos alapon gyorsan reagálni rá, így a világ rosszul vizsgázott járványkezelésből .