Henny Lim, a fülöp-szigeteki Cebu Pacific légitársaság egyik dolgozója egy TikTok-videóban lerántotta a leplet arról, hogy miért ülnek a kezükre a légiutas-kísérők a felszállás és a leszállás idejére. Ahogy a Metro cikkéből is kiderül, ezt a testtartást „merevítő pozíciónak” hívják, és több fontos része is van.
@_hennylim_ Why do cabin crew sit on their hands while in their jumpseats? Check this video out to know! Special guest for today’s video: Clare demecillo Follow my Official Facebook Page: “Henny Joyce Lim” Follow me on Instagram: _hennylim_ #fyp #HJL #cabincrewlife #bracingposition #cebupacific #groundstop ♬ Aesthetic - Tollan Kim
A test így sérül legkevésbé
Az utaskísérők által felvett biztonsági pozíció magában foglalja az övek becsatolását, az egyenes törzzsel való ülést, valamint a talajon lévő talpakat. Fontos továbbá, hogy a kézfejeket betegyék a combjaik alá – tenyérrel felfelé, feltartott hüvelykujjakkal –, karjukat pedig lazítsák el.
A cél, hogy merev pózban tartsuk a testet. Így ugyanis kevésbé sérül meg egy nem tervezett vészhelyzet vagy bármilyen becsapódás esetén. Mivel így korlátozott a test mozgása, a sérülés esélye is kisebb” – magyarázta Henny.
Van idő átgondolni a következő lépéseket
Henny arra is kitért, hogy amíg a kezükön ülve felveszik a merev testtartást, magukban átgondolják, hogy mit is kellene majd tenniük, ha bármilyen vészhelyzet adódna. „Tisztában kell lennünk a vészhelyzeti berendezésekkel, az ajtó működésével, a kiadott parancsokkal és a repülőgépen kívüli vizuális jelekkel is” – tette hozzá.
Természetesen, ha nagy a baj, a személyzet megkéri az utasokat, hogy – a sérülések minimalizálása érdekében – ők is vegyék fel az úgynevezett merevítő pozíciót. Nem árt tehát egy kicsit gyakorolni otthon, mielőtt repülni mész.