A koronavírus-járvány megfékezésének fontos része, hogy a fertőzött személyeket karanténba helyezzék, amíg meg nem gyógyulnak. De ugyanilyen lényeges a kontaktszemélyek tesztelése is. Az iskolákban azonban eddig szinte mindenhol az volt a szokás, hogy tesztelés nélkül az egész osztályt otthonmaradásra kötelezték, amennyiben az egyik diákról kiderült, hogy megfertőződött. Ez azonban sokszor felesleges nehézségeket okozott, hiszen nem minden tanuló oldotta meg könnyen a digitális oktatásra való átállást, és a szülők is nehezen intézték el, hogy otthon maradjanak a gyerekekkel a karantén idejére.
Éppen az ilyen helyzetekben jelenthet megoldást az az új módszer, amelyet jelenleg is tesztelnek az amerikaiak. Ennek lényege, hogy csak a pozitív tesztet produkáló kontaktszemélyeknek kell karanténba vonulniuk, a többiek pedig folytathatják a jelenléti oktatást - számolt be róla a CNN.
A diákok 97 százaléka eddig feleslegesen volt karanténban
Az Egyesült Államok Betegségmegelőzési Központja (CDC) és az egyes iskolai körzetek közösen vizsgálják az új gyakorlatot, amely a test-to-stay (tesztelj, hogy maradhass) elnevezést kapta. Ez annyit jelent, hogy a koronavírus -fertőzöttekkel kapcsolatba került diákoknak tesztet kell végezniük, hogy továbbra is részt vehessenek a tanórákon jelenléti oktatásban.
A tesztüzemben a Marietta városban található iskolák is részt vesznek. A helyi iskolák felügyelője, Grant Rivera azt közölte az eddigi tapasztalatokkal kapcsolatban, hogy ez idáig a programban részt vevő diákok mindössze 3 százalékának lett pozitív a tesztje. A kontaktszemélynek nevezett tanulók 97 százaléka tehát feleslegesen maradna otthon. Kentuckyban pedig az új program keretében már több mint 400 tesztet végeztek, de csak 4 lett pozitív.
A Merck megkezdte a koronavírus elleni, szájon át adagolható gyógyszerének engedélyeztetését Európában.