A kisebb balesetek során a védelmet nyújtó bőr megsérülhet, s „nyitott kapuként” elősegítheti a kórokozók szervezetbe jutását. Szakszerű sebellátással azonban megakadályozhatjuk az elfertőződést, de ehhez egyet, s mást a patikából is be kell szereznünk...
A korszerű sebkezelő szer főbb tulajdonságai:
- színtelen – így nem hagy foltot a ruhákon
- lehetőleg alkoholmentes – így nem csíp
- fertőtleníti a sebet és elősegíti a sebgyógyulást.
Ne használjuk kenőcsöket, krémeket, pasztákat, ezek allergiát okozhatnak, valamint nem hagyják szellőzni a sebet. Ezek helyett törekedjünk a hidrogélekre és a folyékony szerek használatára. Ezeknek a feltételeknek az egyedülálló hatóanyaggal rendelkező Octenisept termékcsalád teljes mértékben megfelel. Otthoni felhasználásra kifejezetten javasolt, mivel a család minden tagja használhatja, a legkisebbektől a legnagyobbakig.
Az Octenisept Sebgél fertőtlenít, hámosít, elpusztítja a baktériumokat, vírusokat és a gombákat egyaránt. Hatóanyagának köszönhetően, gyors és fájdalommentes sebgyógyulást biztosít, hatékony védőrétege pedig megóvja a sebet a felülfertőződésektől.
A sebkezelés lépései:
1. Amennyiben felületes sérülésről van szó (vágás, metszés, horzsolás) tisztítsuk meg a sérült bőrfelületet tiszta, folyó vízzel, ami nem hideg, és ne mossuk 15 percnél tovább.
2. Égési balesetek során a megégett területet tartsuk hideg víz alá 10-15 percig, így egyrészt az erek összehúzódása révén mérsékeljük a szervezet folyadékvesztését, másrészt a hűtőhatás a fájdalom enyhítésében is segít. Az égés, forrázás után savóval teli hólyagok jelenhetnek meg, melyek átszúrása szigorúan tilos! Nagyobb területre kiterjedt égési sérülés esetén pedig feltétlenül forduljunk orvoshoz, aki a sérült bőrfelület ellátásán kívül a szervezet által veszített folyadékmennyiség pótlásáról is gondoskodik.
3. Felületi vágások, metszések, horzsolások és kisebb égési sérülések kezeléséhez az érintett területet sebfertőtlenítésre alkalmas szerrel kell kezelni, hogy megakadályozzuk az elfertőződést, gyulladás kialakulását. Kenjük be a teljes sebfelületet Octenisept Sebgéllel, majd hagyjuk rászáradni. Amennyiben nagy kiterjedésű a seb, akkor fedjük le sebtapasszal, vagy más kötéssel (steril gézlappal). A kisebb sebeket azonban érdemes szabadon hagyni, az Octenisept Sebgél védőrétege úgyis megakadályozza a kórokozók bejutását a sebbe, hiszen azok már a gélben elpusztulnak.
4. Horzsolások esetében azonnal bekenhetjük vékonyan Sebgéllel az egész sebfelületet a gyors és szép sebgyógyulás érdekében.
5. Ha a sérülés mélyebbre hatol a bőr felső rétegénél, ha a seb nagyobb kiterjedésű, vagy erősen vérzik, akkor orvosi segítségre van szükség. A hegyes tárgyak okozta mély szúrások orvosi esetek, akár tetanusz oltás adására is sor kerülhet.