Omikron: erre figyelmeztet a magyar immunológus

Falus András immunológus szerint aki azt mondja, hogy az omikron variáns megjelenésével lecseng a járvány, az bizonytalan hipotézist, spekulációt szólaltat meg. A szakember arról is beszélt: az oltás cáfolhatatlanul a legerősebb, legmegfelelőbb és a legtöbb országban jól bevált védekezési módszer.

Egyre több tudományos bizonyíték igazolja, hogy a koronavírus gyorsan terjedő omikron variánsa enyhébb megbetegedést okoz, mint a korábbi vírusváltozatok. Ez azonban nem azt jelenti, hogy veszélytelen lenne.

Új jelenség, hogy ennyire rövid a sokszorozódási ideje, és ennyire gyorsan fertőz a koronavírus omikron változata, és hogy gyakorlatilag már nincs olyan család, ahol ne fordulna elő a fertőzöttség. Ahogyan annak klinikai hatása, tehát a kórházi ápolások szükségessége, nem beszélve az elhalálozások számáról - idézi az Infostart Falus Andrást, aki úgy véli: aki azt mondja, hogy ezzel lecseng a járvány, az olyan bizonytalan hipotézist, spekulációt szólaltat meg, amibe ő maga nem merne belemenni.

A koronavírus omikron variánsa rendkívül gyorsan terjed.
A koronavírus omikron variánsa rendkívül gyorsan terjed. Fotó: Getty Images

"Nem tudunk eleget"

A szakember szerint jelenleg annyit lehet kimondani, hogy nem tudunk eleget - még azzal együtt is, hogy a világon hatalmas számban fordul elő ez az új fertőzés . Mint hangsúlyozta, inkább csak reménykedhetünk abban, hogy a fentiek igazak, valamint, hogy a vakcinák, ha nem is teljes mértékben, de nagy védelmet adnak, nem beszélve az egyéb óvintzéekdésekről (maszk, távolságtartás és kézmosás).

Biztató eredmények

Azzal egyébként Falus András is egyetért, hogy az oltás cáfolhatatlanul a legerősebb, legmegfelelőbb és a legtöbb országban jól bevált védekezési módszer. Hozzátette azonban, hogy rengeteg gyógyszerfejlesztés is történik a világban, a különböző nagy gyógyszercégek pedig biztató eredményeket közölnek.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Az immunológus szerint nem az aktív, tehát a vakcina általi immunizáció az egyetlen megoldás, passzív is létezik: ebben az esetben olyan ellenanyagokat állítanak elő, amelyek blokkolják a vírus sejtekbe való behatolását, amivel szintén sokan foglalkoznak, miután hatalmas a motiváció, ha csak az anyagi vonzatát nézzük. Arról is beszélt, hogy bár a monoklonális ellenanyagok hatása nem olyan hosszan tartó, mint a vakcináké, de hatnak.

A kender (Cannabis sativa) két vegyülete elősegítheti az új típusú koronavírus-fertőzés megelőzését azáltal, hogy meggátolják, hogy a kórokozó behatoljon az emberi sejtekbe - derült ki amerikai kutatók egy friss tanulmányából.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet. Délelőtt a csapadékzóna tovább halad kelet felé, amely az északi, északkeleti tájakon még kisebb havazást, délebbre esőt, havas esőt egyaránt okozhat. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél nagy területen megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.