A televízióban, interneten szinte folyamatosan informálódhatunk a terrorcselekményekről: bombatámadások, öngyilkos merénylők, lövöldözések. Ezek korábban gyakran csak távoli országokat érintettek, mostanában azonban egyre közelebb érezhetjük magunkhoz az eseményeket. Vannak olyanok, akik csak legyintenek ezekre a híradásokra, mások viszont valódi félelmet, szorongást éreznek ezek miatt.
A szakemberek szerint a terrorcselekményeknek éppen ez az egyik célja: állandó rettegésben tartani másokat, hiszen az, ha nem tudjuk, mikor és milyen esemény történhet, az az életünk feletti kontroll elveszítésének érzését okozza, ez pedig állandó szorongást és stresszt okoz. Hogyan harcolhatunk ezek ellen az igen kellemetlen, sőt bénító érzések ellen?
Távolodjunk el a médiától és a közösségi oldalaktól ! A hírportálok a tájékoztatásból élnek, így igyekeznek minden apró információt megszerezni és közvetíteni a közönségük felé, még akkor is, ha ezek nem megbízható forrásból származnak. Néhány oldal pedig kifejezetten szenzációhajhász módon igyekszik több nézőt vagy olvasót szerezni magának, például azzal, hogy az információkat elferdíti, felnagyítja, vagy éppen régebbi eseményeket vesz újra és újra elő. Ezekkkel a technikákkal érdemes tisztában lenni, ugyanakkor azt is tudnunk kell, hogy ezek az információk csak tovább növelhetik a félelmünket, szorongásunkat. Igyekezzünk minél kevesebb időt tölteni a televízió előtt vagy a híroldalak böngészésével.
Sajátítsunk el stresszkezelési technikákat ! Ezeknek egyáltalán nem kell bonyolultnak lenni, de nagyon sokat segíthetnek azokban a helyzetekben, amikor úgy érezzük, eluralkodik rajtunk a pánik és a félelem. Az egyik legjobb módszer a nyugalmunk visszaszerzésére az, ha csukott szemmel veszünk néhány lassú, mély lélegzetet. A félelmeink elleni küzdelemben sokat segíthet az is, ha beszélgetünk egy hozzánk közel állóval, vagy sétálunk egy kicsit a természetben.
Készítsük fel magunkat a legrosszabbra! A szorongásunkat, félelmünket jelentős mértékben csökkentheti, ha úgy érezzük, ellenőrzésünk alatt tartjuk az eseményeket. Erre az egyik legjobb módszer, ha kész tervünk van, vagyis tudjuk, hogy vészhelyzetben mit kell tennünk. Ha ettől jobban érezzük magunkat, akkor pakoljunk össze egy kis táskát, amit bármikor fel tudunk kapni, beszéljük meg a családtagjainkkal, hogy miként vesszük fel velük a kapcsolatot, ha szükséges stb. Ez biztonságérzetet adhat.