Tömegszerencsétlenség sérültjeinek ellátását gyakorolják
Közleményükben kiemelték, hogy a gyakorlatot "az Európában állandósult nemzetközi terrorveszély, a terrortámadások", valamint a bármikor bekövetkezhető tömeges balesetek, illetve esetleges katasztrófahelyzetek indokolják.
A gyakorlat forgatókönyve szerint a kedd reggeli órákban Budapesten, a XIII. kerületi Lehel téri aluljáróban robbanás történik, és rövid idő alatt csaknem száz segélykérő hívás érkezik az Országos Mentőszolgálathoz. Az OMSZ szolgálatvezetése a más régiókból átcsoportosítható mentőjárműveket is a térségbe irányítja a sérültek ellátásához. Végül 28 különféle állapotú, különböző sérülést elszenvedő embert visznek a Honvédkórházba - ismertette a fiktív helyzetet a HM.
Fel kell készülni a váratlan helyzetekre
Hozzátették, hogy a gyakorlat kizárólag a Honvédkórházban zajlik, a metróaluljárót és a környezetét nem érinti. A gyakorlat előkészítésében és végrehajtásában az MH EK több mint harminc osztályának 500-600 egészségügyi dolgozója vesz részt. A HM kiemelte, hogy az országban az egészségügyi háttérintézményeknek és alaprendeltetésének megfelelően kiemelten a Honvédkórháznak - mint katonai kórháznak is - készen kell állnia a váratlan, rendkívüli helyzetek kezelésére.
A gyakorlat célja többek között az volt, hogy felmérjék, miként befolyásolja az intézmény napi működését, a betegellátást a sok sérült beérkezése, valamint az, hogy egészségügyi válsághelyzetek és katasztrófák esetére modellezzék és fejlesszék a tömeges sérültek ellátása miatt jelentkező feladatokat és erősítsék az együttműködést. A gyakorlat tapasztalatairól a későbbiekben széleskörűen tájékoztatják majd a közvéleményt - írta a HM.