A tájékoztatás szerint szeptember 9-e és 15-e között 4234 embernél jelentkeztek a hőguta tünetei. Egy átlagos szeptemberhez képest ez az adat magasnak számít. Japán egyes részein még mindig nagyon meleg van, a hőmérséklet jócskán meghaladja a 30 Celsius-fokot.
A meleg leginkább az idősek számára megterhelő, ők ugyanis többet tartózkodnak a szabadban, illetve otthon - takarékosságból - nem kapcsolják be a légkondicionálót. A hatóságok figyelmeztették az embereket, hogy fogyasszanak sok folyadékot, viseljenek kalapot, és próbáljanak minél kevesebb időt tölteni a napon. Az idei év egyébként különösen meleg volt Japánban. Mintegy százan meghaltak és több ezren kerültek kórházba.
Halálos forróság volt idén nyáron
Ahogy korábbi cikkünkben már olvashatták, több melegrekord is megdőlt idén Franciaországban. A júniusi és júliusi kánikula ráadásul mintegy 1500 életet is követelt. A júniusi kánikulában 567-en, júliusban pedig 868-an veszítették életüket, ami összesen 1435 halálesetet jelent. Az áldozatok több mint fele 75 év feletti volt. Tíz esetben kültéri munkahelyen dolgozó férfi vesztette az életét - közölte a francia egészségügyi tárca.
Azonban nemcsak Japán és Franciaország küzdött idén a szokatlan meleggel. A mérések csaknem két és fél évszázaddal ezelőtti csehországi kezdete óta nem volt olyan meleg a nyár Prágában, mint idén. A napi átlaghőmérséklet elérte a 22,9 Celsius-fokot - közölte a cseh meteorológiai intézet. A korábbi rekordot a tavalyi nyár tartotta 22,7 fokos átlaghőmérséklettel. A meteorológusok szerint ezek rendkívül magas értékeknek számítanak. Különösen a júniusban volt szokatlan hőség országszerte.
Csehországot idén rekord mértékű aszály sújtja. A Cseh Tudományos Akadémia szerint az ország területének 99 százalékán csapadékhiány van. A mezőgazdaságból élők azonban Európa-szerte megérezték az idei különösen meleg nyár és a szárazság hatásait, még az olyan általában nedvesebb vidékeken is, mint Svédország és a balti államok.