Az eredmények rávilágítanak a szén-monoxid érzékelő eszközök telepítésének jelentőségére a lakóházakban, mivel még a saját berendezések rendszeres ellenőrzésével sem akadályozható meg az, hogy a más forrásból származó halálos gáz a falon átjutva a légtérbe kerüljön.
A szén-monoxid legutóbbi számában megjelent tanulmány szerzője, dr. Neil Hampson, a seattle-i Virginia Mason Orvosi Központ kutatója.
A kísérlet során a kutatók kimutatták, hogy a gipszkarton pórusai 1 milliószor nagyobbak, mint egy szén-monoxid molekula, ezért a gáz könnyedén áthalad ezen a porózus gáton. A lefestett gipszkarton valamivel lassabban ereszti át a gázt.
A szakértők szerint csak a megfelelően működő szén-monoxid érzékelők képesek kimutatni a lakásban felgyűlt szén-monoxidot, ennek ellenére sok otthonban vagy egyáltalán nincs ilyen készülék, vagy nincs működőképes állapotban. A becslések szerint az amerikai otthonok csupán 30 százalékában van üzemképes szén-monoxid érzékelő. A füstjelző készülékektől eltérően a szén-monoxid érzékelőket bárhová fel lehet szerelni a fal aljától a mennyezetig, és szintenként csak egy készülékre van szükség. Ha a riasztó megszólal, azonnal el kell hagyni a lakást, és ki kell hívni a tűzoltókat .