Saylor és családja az észak-karolinai Charlotte városában élnek egy farmon. Mint azt a BBC írja, a szülők elsőre nem gondoltak rosszra, amikor gyermekük elkezdte mondogatni, hogy szörnyek élnek a szobájában. „Még egy üveg vizet is adtunk neki, amelyről azt mondtuk, hogy szörnyspray, így éjszakánként el tudja vele ijeszteni a szörnyeket, ha rájuk spricceli a vizet” – árulta el Saylor édesanyja, Ashley Massis Class. A kislány azonban csak nem feledkezett meg a következő hónapok során sem félelméről, sőt, egyre gyakrabban kezdte emlegetni, hogy van valami a szobájában. Mindez akkor nyert viszont csak értelmet anyja számára, amikor felfedezte, a házon kívül méhek sokasága hömpölyög a padlás és a kémény körül. Úgy gondolta, a kislány talán a méhek döngicsélését hallja szobája plafonja felől.
A család kihívott egy kártevőirtó céget, amely az Egyesült Államokban védettnek számító mézelő méhekre bukkant a helyszínen. Így aztán a szülők nem tehettek más, felvették a kapcsolatot egy méhésszel. A szakember fedezte fel, hogy a rovarok a tetőtér padlódeszkái közé is bemászkálnak – éppen Saylor szobája felett. Mint kiderült, nyolc hónap alatt felépítettek egy hatalmas kaptárat a százéves ház falaiban. Amikor a méhész egy hőkamerával igyekezett a kislány szobájából feltérképezni, hogy mekkora kiterjedésű a kaptár, a kijelzőn feltáruló látvány mindannyiukat ledöbbentette. „Úgy világított, mintha karácsony lenne” – fogalmazott Saylor édesanyja. Saját bevallása szerint a szakember sem látott még ilyen hatalmas, mélyen a falakba benyúló kaptárat.
Massis Class asszony horrorfilmhez hasonlította a jelenetet, ahogy a méhek elkezdtek tömegesen kiáramlani, amikor a méhész kibontotta a falat, hogy hozzáférjen a léphez. Végül mintegy 45 kilogrammnyi lépet és körülbelül 55-65 ezer méhet távolított el onnan. A méhek a ház elektromos hálózatát is megrongálták, összességében pedig mintegy 20 ezer dollár (több mint 7 millió forint) kárt okoztak. A családnak a javításokat saját zsebből kell fizetnie, mert biztosításuk nem terjed ki a kártevők okozta károkra, mondván, hogy azok megelőzhetőek lennének.