2011-ben szenvedett életveszélyes égési sérüléseket az ausztráliai Kimberley régióban megrendezett 100 kilométeres futóversenyen Turia Pitt . A bozóttűz miatt a fiatal lány testének 65 százaléka súlyosan megégett, jobb és bal kézfejéről négy-négy ujját amputálni kellett, majd hetekig feküdt kómában. Több mint száz operációt hajtottak végre rajta, családja és vőlegénye lelki támogatásának eredményeként viszont nem csak újra képessé vált az önálló életre, hanem éppen az egyik legkeményebb hosszútávú triatlonversenyre készül.
A jelenleg 29 éves sportoló két éven keresztül kompressziós kötést viselt, még az arcán is. Komoly fizikai és lelki fájdalmait tovább nehezítette, hogy folyamatosan különböző műtéteken esett át, közben pedig újra meg kellett tanulnia enni, inni és járni. A legnehezebb az volt a számára, hogy az egykori aktív sportoló életét nem tudta folytatni, hiszen barátja az intenzív osztályon kérte meg a kezét, és azóta is folyamatosan támogatja mindenben kedvesét.
A fenti esetben a legsúlyosabb égési sérülésekről beszélünk, harmadfoknál teljes vastagságában sérül a bőr (ezért hólyagok sem keletkeznek), a fájdalmat érzékelő receptorok is kárt szenvedtek, míg negyedfokú égés esetén elpusztulnak a bőr alatti szövetek is, sőt az izmok, a csontok is, akár elszenesedhet az égett végtag.
A súlyos, nagy kiterjedésű égési sérülések terápiájának alapja - vénabiztosítás után - a folyadékpótlás és a sebellátás. A nagy mennyiségű, ásványi anyagokat és fehérjéket tartalmazó sebváladék vesztése felboríthatja a beteg vérkeringését, ettől sokkos állapotba kerülhet. Ennek kivédése érdekében nagyon fontos az infúziós folyadék- és fehérjebevitel. Az elhalt bőrterületeket, szöveteket műtéti úton kell eltávolítani, ezek későbbi pótlása sorozatos plasztikai sebészeti beavatkozásokkal, bőrátültetésekkel történhet. A bőr létfontosságú védelmet nyújt a fertőzések ellen, ezért roncsolódása esetén antibiotikus kezelés válhat szükségessé.
A mély típusú másod- és a harmadfokú égési sérülés esetén a gyógyulás 3-4 hétnél hamarabb nem következik be. Amennyiben a baleset a légutakat is érintette, hosszas lélegeztetés és intenzív osztályos kezelés válik szükségessé a károsodás mértékének függvényében. A sérülés olyan mértékben károsíthatja a bőrt, hogy ha hegesedés indul meg, akkor szinte azonnal szükség van gyógytornász segítségére is.
A fertőzés kiküszöbölése után a legnagyobb veszélyt a zsugorodó hegek jelentik, amelyek - ha az ízületek felett helyezkednek el - gátolják azok mozgását. A mozgáshiány és a bőr zsugorodása a több hónapig tartó rehabilitáció kihívásai közé tartoznak. A gyógyulás nagyban függhet a család közreműködésétől és segítségétől.