A hatóság március 22-én tette közzé , hogy csattanómaszlaggal szennyezett fűszerkömény került a forgalomba, illetve ezzel egyidejűleg elrendelte a szennyezett termék visszahívását. Azóta azonban újabb atropinmérgezéses esetekre derült fény, ezért a Nébih és a területileg érintett kormányhivatalok haladéktalanul elindították az események kivizsgálását, egyben megkezdődött a termékcsoport mintavételekkel egybekötött célellenőrzése is.
A helyzetre való tekintettel a Nébih az alábbiak betartását javasolja:
- Ismeretlen helyről származó, bizonytalan eredetű fűszerköményt senki ne használjon fel!
- Az élelmiszeripari vállalkozások, vendéglátók és étkeztetők csak olyan őrölt fűszerkömény tételeket használjanak fel, amelynek atropin- és szkopolamintartalmát laboratóriumban is megvizsgáltatták! Az egész fűszerkömény felhasználása esetén is előzetesen győződjenek meg annak jól nyomon követhető származásáról, minőségtanúsítványáról, illetve gyommagszennyeződés-mentességéről!
A Nébih felhívja a vásárlók és a vendéglátók figyelmét, hogy a korábban jelzett azonosító adatokkal rendelkező termékeket, valamint az Egyiptomból származó fűszerkömény termékeket ne fogyasszák el, ne használják fel, megbetegedés esetén pedig haladéktalanul forduljanak orvoshoz.