Egyre többen halnak meg szívbetegségben, ezért most egy projekt keretében változtatnak a kezelésén – hívja fel a figyelmet az EconomX.
A mesterséges intelligenciát is segítségül hívják
Magyarországon körülbelül 200 ezer ember él szívelégtelenséggel, a betegség ráadásul a kórházi felvételek egyik vezető oka, így jelentős gazdasági terhet ró az egészségügyi ellátásra is. A betegség felismerésében háziorvosok, kardiológusok és belgyógyászok vesznek részt. A kezelést főként az alapellátást végző központokban kezdik meg, de több speciális centrum is létezik, amely kifejezetten a szívelégtelenségre szakosodott. A következő időszakban ezeknek a munkáját szeretnénk tovább segíteni.
A diagnosztika és az ellátás hatékonyságának, illetve minőségének további fejlesztése érdekében a Magyar Kardiológusok Társasága és az AstraZeneca stratégiai keretszerződést kötött. Az együttműködésnek része a szívelégtelenség-centrumhálózat fejlesztése, a szakemberek képzése, a specifikus diagnosztikus módszerek bevezetésének támogatására, valamint az adatvezérelt egészségügyi és mesterséges intelligencia megoldások közös kutatása, fejlesztése.