Visszeres panaszok - új segítség egy régi problémára (x)

A visszeres panaszok, a seprűvénák megjelenése, a nehézláb-érzés, a lábdagadás, a visszeres fájdalom sokszor banális problémának tűnnek, és már-már a rohanó élet természetes velejárójaként tekintünk rájuk. Holott az elhanyagolt visszeres betegség akár súlyosabb állapotba is torkollhat, érdemes ezért idejében megfelelő kezelést keresni.

Leginkább veszélyeztetett: középkorú nők

A visszeresség hazánk lakosságának 20-30 százalékát érinti, az első problémák sokszor már fiatal korban elkezdődnek, 50 éves kor fölött pedig már minden második embernek vannak kisebb-nagyobb panaszai. Kialakulásában szerepet játszanak öröklött tényezők, de az állandó megterhelés, az álló foglalkozás is ront rajta, sok esetben pedig terhesség alatt kezdődik vagy válik nyilvánvalóvá.

A probléma gyökere a vénákban pangó vér

A visszeres panaszok fő okozója a lábakban pangó vér, a kitágult vénákban a keringés nehezítettsége. A vénák fala a verőerekéhez képest sokkal vékonyabb, a fokozódó nyomásnak kevésbé tudnak ellenállni, kitágulnak és kanyargóssá válnak. Az emelkedett nyomás emellett a vizenyő keletkezésének is kedvez, és tovább fokozhatja a kellemetlen nyomás- és nehézláb-érzést. A nyár közeledtével egyébként is könnyebben vizenyősödik a lábunk, ilyenkor a visszeres panaszok is fokozódnak. Ráadásul nyáron a visszértágulat miatt láthatóvá váló vénák még egyéb panasz hiányában is zavaróak lehetnek.

A visszeresség nem kozmetikai probléma

A pókhálóvénák megjelenését elsősorban kozmetikailag tartjuk zavarónak, holott a seprűvénák megjelenése arra utal, hogy a visszérbetegség folyamata elindult, és megfelelő odafigyelés, kezelés nélkül idővel súlyosabb panaszokat is okozhat. Már a betegség kialakulásától kezdve érdemes olyan kezelést alkalmazni, amely segít a meggyengült falú vénák tónusának erősítésében, fokozza a vénák falában levő izomsejtek összehúzódását. Mivel a visszeresség általában generalizált probléma, a felszíni látható vénák mellett sokszor a mélyvénák is érintettek, a helyi kezelés (gélek) helyett vagy mellett érdemes szisztémás, szájon át szedett készítményt alkalmazni.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Diozmin: szisztémás hatóanyag a visszeres panaszok ellen

A diozmin tartalmú készítmények egyik fő hatása éppen a vénák tónusának fokozása. Emellett növelik a kapillárisok ellenállását, védenek a vizenyő kialakulása ellen. Enyhítik a visszeres fájdalmat, a nehézláb-érzést, az éjszakai lábikragörcsöket. A diozmin a bioflavonoidok közé tartozik, ezek a növényi eredetű anyagok megtalálhatók a gyümölcsök, köztük a citrusfélék héjában. Egyes készítmények a diozmint mikronizált formában tartalmazzák, ilyenkor a hatóanyagot tartalmazó szemcséket a gyártás során apró, néhány mikrométer átmérőjű darabokra vágják, amivel fokozni lehet hatóanyag felszívódását.

Venotec: lehetne naponta 1x?

A Venotec 600 mg vény nélkül kapható gyógyszer is mikronizált diozmint tartalmaz nagy dózisban, emiatt - néhány más visszér elleni készítménnyel szemben – naponta csak egyszer kell bevenni, ami kényelmesebbé és gazdaságossá teszi a szedését, hiszen így a 60 szemes kiszerelés akár két hónapra is elegendő. A Venotec 600 mg készítménnyel egy hatékony készítményt kap, amely a vénás hálózatot védi. Csak napi 1 tabletta Venotec , és máris sokat tettünk a visszeres panaszok ellen!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.