Sosem volt még ilyen meleg a július

Az idei július volt a valaha feljegyzett legmelegebb hónap a Földön - közölte az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatal (NOAA). A szervezet szerint az új rekord megszületésében szerepet játszott a klímaváltozás.

Tudta? A NOAA 142 éve méri a Föld hőmérsékletét.

A globális felszíni átlaghőmérséklet 2021 júliusában 0,01 Celsius-fokkal haladta meg a korábbi legmelegebb júliusi hőmérsékletet, amelyet 2016-ban, 2019-ben, majd 2020-ban mértek. Ezzel az idei a legmelegebb július volt a feljegyzések kezdete óta, egyben a legmelegebb az összes hónap közül - olvasható a NOAA honlapján.

Idén júliusban sem fáztunk.
Idén júliusban sem fáztunk. Fotó: Getty Images

A valaha mért 10 legmelegebb év között lehet 2021

A 20. század 15,8 Celsius-fokos globális júliusi felszíni (szárazföldi és tengeri) átlaghőmérsékletét 0,93 fokkal haladta meg az idei július. Az északi féltekén a szárazföldi felszíni hőmérséklet minden korábbi júliusinál magasabb volt - példátlannak számító 1,54 fokkal haladta meg a korábbi, 2012-es rekordot .

A NOAA Európában a második legmelegebb - a 2010. júliusival azonos, és csak a 2018. júliusitól elmaradó - júliust, Ázsiában pedig a mérések kezdete óta a legmagasabb júliusi hőmérsékletet mérte. A szervezet mérései szerint 2021 júliusa egyaránt a 10 legmelegebb július hónap között volt Észak- és Dél-Amerikában, Afrikában és Óceániában. A NOAA egyébként az eddigi adatokból azt a következtetést vonta le, hogy 2021 egésze várhatóan a valaha mért tíz legmelegebb év között lesz.

Az élelmiszer-pazarlás is fűti a klímaváltozást - részletek .

A NOAA méréséhez képest az Európai Unió Copernicus Légkörmegfigyelő Szolgálata (C3S) kissé máshogy "látta" az idei júliust (a két szervezet mérései között gyakran vannak kisebb eltérések). A C3S augusztus 5-én adott hírt arról, hogy a tavalyival karöltve az idei volt a harmadik legmelegebb július a világban a mérések kezdete óta (erről korábbi cikkünkben mi is beszámoltunk). A C3S adatai szerint Európa tekintetében csak 2010 júliusa volt melegebb az ideinél. Az európai légkörfigyelő szolgálat mérései 1950-ig nyúlnak vissza, ám rendszeresen egyeztetik azokat a 19. század közepe óta gyűjtött feljegyzéseket őrző adatbázisokkal.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra