Az ázsiai lódarázs első hazai példányait Márta Tamás méhész fedezte fel és fogta be a Győr-Moson-Sopron megyei Kimlén. Varga Tamás, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) mosonmagyaróvári szervezetének vezetője a Telexnek nyilatkozva elmondta, várható volt, hogy a faj előbb-utóbb Magyarországon is felbukkan, de remélték, hogy addig még eltelhet pár év, és esetleg ez idő alatt sikerül megoldást találni a védekezésre. „Abban reménykedünk, hogy itt, a Szigetközben csak egy fészkük lehet, és ha azt elpusztítjuk, időt nyerhetünk, gátolhatjuk a gyors terjeszkedést. Ugyanis ha az anyák tavasszal saját fészket építenek, akkor jövőre jóval több ázsiai lódarázs lehet a környéken” – árulta el a lapnak Varga.
Vas Zoltán biológus, a Magyar Természettudományi Múzeum főmuzeológusa szerint nincs ok a pánikra. Az ázsiai lódarázs némileg kisebb termetű az európai lódarázsnál, illetve nem agresszívabb az őshonos darazsaknál. Az emberre nézve tehát nem hordoz nagyobb veszélyt. A probléma sokkal inkább az, hogy előszeretettel vadászik házi méhekre, így komoly károkat okozhat a méhészetekben és a beporzórovar-közösségekben.
A szakemberek jelenleg azon dolgoznak, hogy megtalálják a darázsfészket Kimlénél, ahonnan a befogott példányok származnak. Ez azonban a terepviszonyok miatt egyáltalán nem könnyű feladat. Varga a Telexnek kifejtette, egyelőre az OMME segítségére várnak egy speciális nyomkövető beszerzésében, amelyet egy élve elfogott példányra erősítve követhetik az állatot a fészekig.