Furcsa tengeri élőlényeket sodort ki a víz Guernsey sziget partjainál. Az úgynevezett velella velella a hidraállatok közé tartozik - írja a BBC. Liz Sweet tengerbiológus szerint a tömeges megjelenésüket valószínűleg az erős szél okozta. Leginkább a portugál gályához hasonlíthatók: ugyan a medúzák rokonai, de velük ellentétben nem erős a csípésük. A szakember szerint ritkán jelennek meg az év ezen szakában, de most bármelyik partvonalon feltűnhetnek, ahol erős a szél.
"Általában korábban kerülnek ki a vízből, vagy az őszi viharok idején. Ellentétben a medúzákkal, amelyek aktívan úsznak vagy irányt változtatnak az áramlatoktól függően, ezek a lények a tenger felszínén közlekednek gyönyörű kis vitorláikkal. A csápjaik lelógnak, és a széllel sodródnak" - magyarázta a BBC Radio műsorában.
Ugyanakkor arra figyelmeztet mindenkit, hogy ha meg is nézik közelebbről a lényeket, ne érjenek hozzájuk. "Bár csak kis fájdalommal jár a csípésük, allergiás reakciót is kiválthat. Szóval csak nézzük, de na tapogassuk, és a kutyának se engedjük, hogy megegye őket" - javasolta.