Így hat a háziállat a terhességre

Számos tévhit kering a köztudatban a gyermekvállalással és a háziállatokkal kapcsolatban. A kisbabára vágyó gazdiknak érdemes tehát alaposan átgondolniuk, mit hisznek el kedvencükről.

Az állatok megérzik a terhességet

Semmilyen tudományos bizonyíték nincs arra vonatkozóan, hogy az állatok valóban érzékelnék a várandósságot. Tény azonban, hogy megérzik a család életét érintő leendő változásokat, amelyek akár ijesztőek is lehetnek számukra. Érdemes tehát odafigyelni kedvencünk jelzéseire arról, miként reagál az új tárgyakra, illetve a babavárás miatt felvett esetleges új szokásokra. Igyekezzünk még a gyermek érkezése előtt olyan napi rutint kialakítani, amelyet négylábú barátainknak is van ideje megszokni.

Tévhit, hogy a macskák nem kedvelik a kisbabákat
Tévhit, hogy a macskák nem kedvelik a kisbabákat

Kismamák is takaríthatják az almot

Milyen tünetekről ismerhető fel a toxoplazmózis? Részletek itt.

Az macskák ürülékében található kórokozók toxoplazmózist válthatnak ki, a betegség pedig rendkívül veszélyes lehet a magzatra. A paraziták belégzéssel is a várandós anyák szervezetébe juthatnak, éppen ezért a legbiztonságosabb, ha a terhesség alatt az alomtakarítást valamelyik másik családtag végzi.

"...a legnagyobb problémát az jelenti, hogy az ember feladta az egészséges óvatosságát az állatvilággal szemben. Sokan szinte gyermekükként tekintenek a kutyájukra és macskájukra, puszilgatják és az ágyukra is felengedik a háziállatokat." - dr. Ócsai Lajossal, a Magyar Zoonózis Társaság főtitkárával beszélgettünk. A teljes interjú ide kattintva olvasható el.

A macskák nem szeretik a kisbabákat

Miért nem kedveli a legtöbb macska az ölelést? Részletek itt.

Sok cica kifejezetten szeret, de legalábbis szeretne bemászni a baba mellé a kiságyba. Az ágy puha, a baba illatos és meleg, emiatt sok macska megpróbál a kicsik közelében lenni, hozzájuk bújni. Ezzel egy megfelelően tisztán tartott háztartásban nincs is semmi gond, viszont nagyon fontos, hogy a babát és a macskát soha, semmilyen körülmények között ne hagyjuk egyedül. Felügyelettel természetesen megengedhetjük a cicának, hogy megnézze, megszagolja a kicsit vagy hozzábújjon. Ne tiltsuk el teljesen a cicát a gyerektől, mert úgy könnyen előfordulhat, hogy akkor sem nem fognak jól kijönni, amikor a gyermek már idősebb lesz.

A falka tagja

Attól, hogy mi szeretjük a gyerekünket, és ezt a kutyánkkal is próbáljuk megértetni, még nem feltétlenül fogja a falka tagjaként vagy családtagként kezelni. A babák néha a kutya számára kellemetlen szagot árasztanak, zajosak, nem tudják megfelelően koordinálni a mozgásukat, ráadásul az állatnak azzal is meg kell küzdenie, hogy adott esetben kevesebb figyelmet kap a korábban megszokottnál. Emiatt a kutya akár félhet is a gyerektől, így az összeszoktatásuknak fokozatosnak kell zajlania. Fontos, hogy soha ne hagyjuk kettesben őket felügyelet nélkül.

Forrás: petmd.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +16 °C
Minimum: +6 °C

Az átmeneti felhőzetcsökkenést követően kelet felől ismételten befelhősödik az ég, és általában közepesen vagy erősen felhős idő várható. A Dunántúl északnyugati részein azonban végig naposabb idő valószínű. Napközben kisebb, estefelé már nagyobb eséllyel alakulhat ki záporeső. Az északi, északkeleti szelet főként az északkeleti, keleti tájakon kísérhetik erős, akár viharos lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 18 fok között valószínű. Késő estére 7 és 12 fok közé hűl le a levegő. Most pár napig nem kell fronthatástól tartani.